initscripts 0 - en to hr translation catalogue (408 entries)

en: 		Press 'I' to enter interactive startup.
hr: 		Pritisnite 'I' za ulazak u interaktivno podizanje.

en: 		Welcome to
hr: 		Dobro došli u

en:      rawdevices are now located in the directory /dev/raw/
hr:      raw uređaji se sada nalaze u mapi /dev/raw/

en:    you'll have to upgrade your util-linux package
hr:    morati čete nadograditi vaš util-linux paket

en:   If the command 'raw' still refers to /dev/raw as a file.
hr:  Ukoliko naredba 'raw' još uvijek pokazuje na /dev/raw kao datoteka.

en:   Please correct your /etc/sysconfig/rawdevices:
hr:   Molim, ispravite vašu /etc/sysconfig/rawdevices:

en:  cardmgr is already running.
hr:  cardmgr je već pokrenut.

en:  done.
hr:  izvršeno.

en:  failed.
hr:  nije uspio.

en:  failed; no link present.  Check cable?
hr:  nije uspio; veza ne postoji. Da provjerite kabel?

en:  module directory $PC not found.
hr:  nije nađena mapa $PC modula.

en:  umount
hr:  odmontirano

en: $0: Link is down
hr: $0: Veza je isključena

en: $0: Usage: daemon [+/-nicelevel] {program}
hr: $0: Korištenje: daemon [+/-nice razina] {program}

en: $0: call me as 'halt' or 'reboot' please!
hr: $0: pozovi me kao 'halt' ili 'reboot' molim!

en: $0: configuration for ${1} not found.
hr: $0: nisu nađene postavke za ${1}.

en: $0: kernel does not have microcode device support
hr: $0: jezgra nema podršku za mikrokod uređaje

en: $0: reading microcode status is not yet supported
hr: $0: još nije podržan čitanje statusa mikrokoda

en: $NAME is attached to $DEVICE
hr: $NAME je priključen za $DEVICE

en: $alias device ${DEVICE} does not seem to be present, delaying initialization.
hr: Izgleda da $alias uređaj ${DEVICE} nije prisutan, odgađam pokretanje.

en: $base shutdown
hr: $base isključi

en: $base startup
hr: $base pokretanje

en: $prog not running
hr: $prog nije pokrenut

en: $prog reload
hr: $prog ponovno učitan

en: $prog shutdown
hr: isključivanje programa $prog

en: $prog: Opening firewall for input from $server port 123
hr: $prog: Otvaram vatrozid za ulaz sa $server port 123

en: $prog: Removing firewall opening for $server port 123
hr: $prog: Uklanjam otvorenos vatrozida za $server port 123

en: $prog: Synchronizing with time server:
hr: $prog: Sinkroniziram se s poslužiteljem vremena:

en: $prog: already running
hr: $prog: je već pokrenut

en: ${base} (pid $pid) is running...
hr: ${base} (pid $pid) se izvršava...

en: ${base} dead but pid file exists
hr: ${base} ne radi ali postoji pid datoteka

en: ${base} dead but subsys locked
hr: ${base} zaustavljen ali je zaključan subsys

en: ${base} has run
hr: ${base} je pokrenut

en: ${base} is stopped
hr: ${base} je zaustavljen

en: (RAID Repair)
hr: (Popravak RAID-a)

en: (Repair filesystem)
hr: (Popravi datotečni sustav)

en: (no mouse is configured)
hr: (nema konfiguriranog miša)

en: *** An error occurred during the RAID startup
hr: *** Dogodila se greška tijekom pokretanja RAID polja

en: *** An error occurred during the file system check.
hr: *** Dogodila se greška tijekom provjere datotečnog sustava.

en: *** Dropping you to a shell; the system will reboot
hr: *** Odbacujem vas u korisničku ljusku; sustav će se ponovno pokrenuti

en: *** when you leave the shell.
hr: *** kada napustite korisničku ljusku.

en: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} does not exist
hr: /etc/sysconfig/network-scripts/chat-${DEVNAME} ne postoji

en: /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE does not exist
hr: ne postoji /etc/sysconfig/network-scripts/dip-$DEVICE

en: /proc filesystem unavailable
hr: nedostupan datotečni sustav /proc

en: /sbin/$IP6TABLES does not exist.
hr: /sbin/$IP6TABLES ne postoji.

en: /sbin/$IPTABLES does not exist.
hr: /sbin/$IPTABLES ne postoji.

en: /usr/sbin/dip does not exist or is not executable
hr: ne postoji /usr/sbin/dip ili nije izvršna datoteka

en: 6to4 configuration is not valid
hr: neispravne postavke za 6u4

en: Activating swap partitions:
hr: Aktiviram swap particije:

en: Active Mount Points:
hr: Aktvine točke montiranja:

en: Active NCP mountpoints:
hr: Aktivne NCP točke montiranja:

en: Active NFS mountpoints:
hr: Aktivne NFS točke montiranja:

en: Active SMB mountpoints:
hr: Aktivne SMB točke montiranja:

en: An old version of the database format was found.
    You need to upgrade the data format before using PostgreSQL.
    See $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist for more information.
hr: Nađena je stara inačica oblika baze podataka.
    Trebate nadograditi oblik baze podataka prije korištenja PostgreSQL-a.
     Pogledajte $SYSDOCDIR/postgresql-$PGVERSION/README.rpm-dist za više informacije.

en: Applying $IP6TABLES firewall rules:
hr: Primjena $IP6TABLES pravila vatrozida:

en: Applying $IPTABLES firewall rules:
hr: Primjena $IPTABLES pravila vatrozida:

en: Applying ipchains firewall rules
hr: Primjenjujem ipchains pravila vatrozida

en: Applying ipchains firewall rules:
hr: Primjenjujem pravila za ipchains vatrozid:

en: Assigning devices:
hr: Dodijeljujem uređaj:

en: Automatic reboot in progress.
hr: U tijeku je automatsko ponovno pokretanje sustava.

en: Binding to the NIS domain:
hr: Spajam se na NIS domenu:

en: Bringing up interface $i:
hr: Pokrećem sučelje $i:

en: Bringing up loopback interface:
hr: Pokrećem sučelje povratne veze:

en: CRITICAL
hr: KRITIČNO

en: Can't find $PRIVOXY_BIN, exit.
hr: Ne mogu naći $PRIVOXY_BIN, izlazim.

en: Can't find $PRIVOXY_CONF, exit.
hr: Ne mogu naći $PRIVOXY_CONF, izlazim.

en: Changing target policies to DENY
hr: Mijenjam ciljne obrasce u DENY (zabrani)

en: Changing target policies to DENY:
hr: Mijenjam pravila za odredište u DENY:

en: Checking filesystems
hr: Provjeravam datotečne sustave

en: Checking for changes to /etc/auto.master ....
hr: Provjeravam izmjene u /etc/auto.master ....

en: Checking for new hardware
hr: Provjeravam da li je dodano novo sklopovlje

en: Checking local filesystem quotas:
hr: Provjeravam kvote lokalnog datotečnog sustava:

en: Checking root filesystem
hr: Provjeravam root datotečni sustav

en: Checking root filesystem quotas:
hr: Provjeravam kvote root datotečnog sustava:

en: Clearing all current rules and user defined chains:
hr: Brišem sva trenutna pravila i korisnički definirane veze:

en: Configuration file or keys are invalid
hr: Neispravne datoteke postavki ili ključevi

en: Configured Mount Points:
hr: Postavljenje točke montiranja:

en: Configured NCP mountpoints:
hr: Postavljene NCP točke montiranja:

en: Configured NFS mountpoints:
hr: Postavljene NFS točke montiranja:

en: Configured SMB mountpoints:
hr: Postavljene SMB točke montiranja:

en: Configured devices:
hr: Postavljeni uređaji:

en: Configuring kernel parameters:
hr: Konfiguriram kernel parametre:

en: Converting old group quota files:
hr: Pretvaram datoteke stare grupe kvota:

en: Converting old user quota files:
hr: Pretvaram stare korisničke datoteke kvota:

en: Could not find /etc/iscsi.conf!
hr: Ne mogu naći /etc/iscsi.conf!

en: Could not load module iscsi.o
hr: Nisam mogao učitati iscsi.o modul

en: Could not set 802.1Q VLAN parameters.
hr: Ne mogu postaviti  802.1Q VLAN parametere.

en: Currently active devices:
hr: Trenutno aktivni uređaji:

en: DEBUG
hr: ISPRAVLJAM

en: DSA key generation
hr: DSA generacija ključa

en: Detaching loopback device $dev:
hr: Isključujem uređaj povratne veze $dev:

en: Determining IP information for ${DEVICE}...
hr: Određujem IP informacije za ${DEVICE}...

en: Device ${DEVICE} has different MAC address than expected, ignoring.
hr: Uređaj ${DEVICE} ime različitu MAC adresu nego što je očekivana, zanemarujem.

en: Device '$DEVICE' is already up, please shutdown first
hr: Uređaj '$DEVICE' je već uključen, molim, prvo ga isključite

en: Device '$DEVICE' isn't supported here, use IPV6_AUTOTUNNEL setting and restart (IPv6) networking
hr: Uređaj '$DEVICE' ovdje nije podržan, koristite IPV6_AUTOTUNNEL postavke i ponovo pokrenite (IPv6) mrežu

en: Device 'tun6to4' (from '$DEVICE') is already up, shutdown first
hr: Već je pokrenut uređaj 'tun6to4' (od '$DEVICE') je već pokrenut, prvo ga isključite

en: Disabling IPv4 automatic defragmentation:
hr: Isključujem IPv4 automatsku defragmentaciju:

en: Disabling IPv4 packet forwarding:
hr: Isključujem IPv4 paket prosljeđivanje:

en: Disabling PLX devices...
hr: Isključujem PLX uređaje...

en: ERROR
hr: GREŠKA

en: ERROR: [ipv6_log] Cannot log to channel '$channel'
hr: GREŠKA: [ipv6_log] ne mogu zapisati dnevnik u kanal '$channel'

en: ERROR: [ipv6_log] Loglevel isn't valid '$level' (arg 2)
hr: GREŠKA: [ipv6_log] nije ispravna razina zapisivanja dnevnika '$level' (arg 2)

en: ERROR: [ipv6_log] Missing 'message' (arg 1)
hr: GREŠKA: [ipv6_log] Medostaje 'poruka' (arg 1)

en: ERROR: [ipv6_log] Syslog is chosen, but binary 'logger' doesn't exist or isn't executable
hr: GREŠKA: [ipv6_log] Syslog je izabran, ali izvršna datoteka 'logger' ne postoji ili se ne može izvršiti

en: ERROR: could not add vlan ${VID} as ${DEVICE} on dev ${PHYSDEV}
hr: GREŠKA: ne mogu dodati vlan ${VID} kao ${DEVICE} na uređaju ${PHYSDEV}

en: Enabling local filesystem quotas:
hr: Omogućujem kvote na lokalnom datotečnom sustavu:

en: Enabling swap space:
hr: Omogućujem swap prostor:

en: Enslaving ${DEVICE} to ${MASTER}
hr: Prijavljujem ${DEVICE} u ${MASTER}

en: Error adding address ${IPADDR} for ${DEVICE}.
hr: Greška kod dodavanja adrese ${IPADDR} za ${DEVICE}.

en: Error occurred while calculating the IPv6to4 prefix
hr: Dogodila se greška kod računanja IPv6na4 prefiksa

en: Error, some other host already uses address ${IPADDR}.
hr: Greška, nko drugo računalo već koristi adresu ${IPADDR}.

en: Extracting kadm5 Service Keys:
hr: Izvlačim ključeve servisa kadm5:

en: FAILED
hr: NEUSPJEH

en: Failed to bring up ${DEVICE}.
hr: Neuspjelo pokretanje ${DEVICE} uređaja.

en: Failed to load firmware.
hr: Greška kod učitavanja programa u sklopovlju

en: Failed to load module: isicom
hr: Greška kod učitavanja modula: isicom

en: Finding module dependencies:
hr: Pronalazim ovisnosti modula:

en: Flushing all chains:
hr: Brišem sve lance (chains):

en: Flushing all current rules and user defined chains:
hr: Brišem sva trenutna pravila i korisnički definirane lance (chains):

en: Flushing firewall rules:
hr: Odbacivanje pravila vatrozida:

en: Forcing file system integrity check due to default setting
hr: Inzistirnje provjere integriteta datotečnog sustava kod uobičajene postavke

en: Generating SSH1 RSA host key:
hr: Generiram SSH1 RSA računalni ključ:

en: Generating SSH2 DSA host key:
hr: Stvaram SSH2 DSA ključ za računalo:

en: Generating SSH2 RSA host key:
hr: Stvaram SSH2 RSA računalni ključ:

en: Generating ident key:
hr: Stvaram ident ključ:

en: Given IPv4 address '$ipv4addr' is not globally usable
hr: Data IPv4 adresa '$ipv4addr' ne može se globalno koristit

en: Global IPv6 forwarding is disabled in configuration, but not currently disabled in kernel
hr: U postavkama je oneomogućeno globalno IPv6 prosljeđivanje, ali nije trenutno oneomogućeno u jezgri Linux-a

en: Global IPv6 forwarding is enabled in configuration, but not currently enabled in kernel
hr: U postavkama je omogućeno globalno IPv6 prosljeđivanje, ali nije trenutno omogućeno u jezgri Linux-a

en: Halting system...
hr: Zaustavljam sustav...

en: Hardware configuration timed out.
hr: Vrijeme je isteklo postavkama hardvera.

en: IPv6to4 configuration needs an IPv4 address on related interface or otherwise specified
hr: IPv6u4 postavke trebaju IPv4 adresu za pridruženo sučelje ili drukčiju postavku

en: Initializing MySQL database:
hr: Pokrećem MySQL bazu podataka:

en: Initializing USB HID interface:
hr: Pokrećem USB HID sučelje:

en: Initializing USB controller ($alias):
hr: Pokrećem USB kontroler ($alias):

en: Initializing USB keyboard:
hr: Postavljam USB tipkovnicu:

en: Initializing USB mouse:
hr: Pokrećem USB miš:

en: Initializing database:
hr: Inicijaliziram bazu podataka

en: Initializing firewire controller ($alias):
hr: Pokrećem kontroler programa u hardveru ($alias):

en: Initializing random number generator:
hr: Pokrećem generator slučajnih brojeva:

en: InitiatorName file /etc/initiatorname.iscsi is missing!
hr: Nedostaje datoteka /etc/initiatorname.iscsi!

en: Listening for an NIS domain server.
hr: Slušam za NIS domenski poslužitelj.

en: Loading $module module
hr: Učitavam modul $module

en: Loading Firmware
hr: Učitavam programe ugrađene u hardver

en: Loading ISDN modules
hr: Učitavam IDSN module

en: Loading PLX (isicom) modules...
hr: Učitavam PLX (isicom) module...

en: Loading additional $IP6TABLES modules:
hr: Učitavanje dodatnih $IP6TABLES modula:

en: Loading additional $IPTABLES modules:
hr: Učitavanje dodatnih $IPTABLES modula:

en: Loading default keymap
hr: Učitavam podrazumijevanu mapu tipkovnice

en: Loading default keymap ($KEYTABLE):
hr: Učitavam uobičajenu mapu tipkovnice ($KEYTABLE):

en: Loading default keymap:
hr: Učitavam podrazumijevanu mapu tipkovnice:

en: Loading isicom firmware...
hr: Učitavam isicom programe u hardveru...

en: Loading keymap:
hr: Učitavam mapu tipkovnice:

en: Loading sound module ($alias):
hr: Učitavam modul ($alias) za zvuk:

en: Loading system font:
hr: Učitavam pisma sustava:

en: Missing config file $PARENTCONFIG.
hr: Nedostaje datoteka postavki $PARENTCONFIG.

en: Missing remote IPv4 address of tunnel, configuration is not valid
hr: Nedostaje udaljena IPv4 adresa za tunel, postavje nisu ispravne

en: Mounting NCP filesystems:
hr: Montiram NCP datotečne sustave:

en: Mounting NFS filesystems:
hr: Montiram NFS datotečne sustave:

en: Mounting SMB filesystems:
hr: Montiram SMB datotečne sustave:

en: Mounting USB filesystem:
hr: Montiram USB datotečni sustav:

en: Mounting local filesystems:
hr: Montiram lokalne datotečne sustave:

en: Mounting other filesystems:
hr: Montiram druge datotečne sustave:

en: Mounting proc filesystem:
hr: Montiram proc datotečni sustav:

en: NOTICE
hr: OBAVIJEST

en: Networking not configured - exiting
hr: Nisu postavljene mrežne postavke - izlazim

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel for device ${DEVICE}
hr: U kernelu ne postoji podrška za  802.1Q VLAN za uređaj ${DEVICE}

en: No 802.1Q VLAN support available in kernel.
hr: Nema podrške u jezgri Linux-a za 802.1Q VLAN

en: No status available for this package
hr: Nije dostupan status za ovaj paket

en: Not forcing file system integrity check due to default setting
hr: Bez inzistiranja na provjeri integriteta datotečnog sustava tijekom uobičajenog postavljanja

en: OK
hr: U redu

en: On the next boot fsck will be forced.
hr: Kod sljedećeg pokretanja sustava fsck će biti izvršen.

en: On the next boot fsck will be skipped.
hr: Kod sljedećeg pokretanja sustava fsck će biti izostavljen.

en: PASSED
hr: PROŠAO

en: PCIC module not defined in startup options!
hr: PCIC modul nide definiran u opcijama pokretanja!

en: Please restart network with '/sbin/service network restart'
hr: Molim, ponovno pokrenite mrežu sa '/sbin/service network restart'

en: Please run makehistory and/or makedbz before starting innd.
hr: Molim, pokrenite makehistory i/ili makedbz prije pokretanja innd-a.

en: Please stand by while rebooting the system...
hr: Molimo pričekajte dok se sustav ponovno ne pokrene...

en: Postmaster already running.
hr: Postmaster je već pokrenut.

en: Press N within %d seconds to not force file system integrity check...
hr: Pritisnite N unutar %d sekundi za neprovjeravanje integriteta datotečnog sustava...

en: Press Y within %d seconds to force file system integrity check...
hr: Pritisnite Y unutar %d sekundi za provjeru integriteta datotečnog sustava...

en: Process accounting is disabled.
hr: Onemogućeno računanje procesa.

en: Process accounting is enabled.
hr: Uključen je računanje procesa.

en: RSA key generation
hr: RSA generacija ključa

en: RSA1 key generation
hr: generiranje RSA1 ključa

en: Reloading $prog:
hr: Ponovno učitavam $prog:

en: Reloading $prog:
hr: Ponovo učitavam $prog:

en: Reloading INN Service:
hr: Ponovo učitavam servis INN:

en: Reloading RADIUS server:
hr: Ponovo učitavanje RADIUS poslužitelja:

en: Reloading configuration:
hr: Ponovo učitavam postavke:

en: Reloading cron daemon configuration:
hr: Ponovo pokrećem postavljanje cron servisa:

en: Reloading smb.conf file:
hr: Ponovno učitavam smb.conf datoteku:

en: Remounting root filesystem in read-write mode:
hr: Ponovno montiram root datotečni sustav u čitaj-piši modu:

en: Removing user defined chains:
hr: Uklanjam korisnički definirane veze (chains):

en: Reopening $prog log file:
hr: Ponovno otvaram datoteku dnevnika $prog:

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy
hr: Ponovo postavljam ugrađene lance na pretpostavljeni ACCEPT obrazac

en: Resetting built-in chains to the default ACCEPT policy:
hr: Ponovo pokrećem ugrađena pravila za uobičajenu politiku ACCEPT:

en: Resetting hostname ${HOSTNAME}:
hr: Ponovo postavljam ime računala ${HOSTNAME}:

en: Restarting $prog:
hr: Ponovno pokrećem $prog:

en: Run '/usr/sbin/kudzu' from the command line to re-detect.
hr: Pokrenite '/usr/sbin/kudzu' u komandnoj liniji za ponovnu detekciju.

en: Running system reconfiguration tool
hr: Pokrećem alat za mijenjanje postavki sustava

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG
hr: Spremam trenutna pravila u  $IPCHAINS_CONFIG

en: Saving current rules to $IPCHAINS_CONFIG:
hr: Spremam trenutna pravila u $IPCHAINS_CONFIG:

en: Saving firewall rules to $IP6TABLES_DATA:
hr: Spremanje pravila vatrozida u $IP6TABLES_DATA:

en: Saving firewall rules to $IPTABLES_DATA:
hr: Spremanje pravila vatrozida u $IPTABLES_DATA:

en: Saving mixer settings
hr: Snimam postavke miksera

en: Saving random seed:
hr: Snimam slučajni pokazivač:

en: Sending all processes the KILL signal...
hr: Šaljem svim procesima KILL signal...

en: Sending all processes the TERM signal...
hr: Šaljem svim procesima TERM signal...

en: Setting 802.1Q VLAN parameters:
hr: Postavljam postavke za 802.1Q VLAN:

en: Setting NIS domain name $NISDOMAIN:
hr: Postavljam ime NIS domene $NISDOMAIN:

en: Setting chains to policy $policy:
hr: Postavljanje policya lanca na $policy:

en: Setting clock $CLOCKDEF: `date`
hr: Postavljam sat $CLOCKDEF: `date`

en: Setting hard drive parameters for ${disk[$device]}:
hr: Postavljam postavke tvrdog diska za ${disk[$device]}:

en: Setting hostname ${HOSTNAME}:
hr: Postavljam naziv računala ${HOSTNAME}:

en: Setting network parameters:
hr: Postavljam mrežne parametre:

en: Setting up ISA PNP devices:
hr: Postavljam ISA PNP uređaje:

en: Setting up Logical Volume Management:
hr: Postavljam upravljane logičkim diskovima:

en: Shutting down $KIND services:
hr: Isključujem servis $KIND:

en: Shutting down $MODEL:
hr: Isključujem $MODEL:

en: Shutting down $prog
hr: Isključujem $prog

en: Shutting down $prog:
hr: Zaustavljam $prog:

en: Shutting down APM daemon:
hr: Isključujem APM servis:

en: Shutting down AppleTalk services:
hr: Zaustavljam servis AppleTalk:

en: Shutting down NFS daemon:
hr: Gasim NFS daemon:

en: Shutting down NFS mountd:
hr: Gasim NFS mountd:

en: Shutting down NFS quotas:
hr: Gasim NFS kvote:

en: Shutting down NFS services:
hr: Gasim NFS servise:

en: Shutting down NIS services:
hr: Isključujem servise NIS-a:

en: Shutting down PCMCIA services:
hr: Isključujem PCMCIA servise:

en: Shutting down console mouse services:
hr: Gasim konzolni servis za miš:

en: Shutting down interface $i:
hr: Isključujem sučelje $i:

en: Shutting down kernel logger:
hr: Gasim kernel logiranje:

en: Shutting down loopback interface:
hr: Isključujem sučelje povratne petlje:

en: Shutting down pand:
hr: Zaustavljanje pand-a:

en: Shutting down process accounting:
hr: Isključujem proces računanja:

en: Shutting down sm-client:
hr: Isključujem sm-klijenta:

en: Shutting down system logger:
hr: Isključujem zapisivanje dnevnika sustava::

en: Skipping ISA PNP configuration at users request:
hr: Preskačem ISA PNP konfiguraciju na korisnički zahtjev:

en: Start $x
hr: Pokreni $x

en: Start service $1 (Y)es/(N)o/(C)ontinue? [Y]
hr: Pokrećem servis $1 (D)a/(N)e/N(A)stavi? [D]

en: Starting $KIND services:
hr: Pokrećem $KIND servise:

en: Starting $MODEL:
hr: Pokrećem $MODEL:

en: Starting $PRIVOXY_PRG:
hr: Pokrećem $PRIVOXY_PRG:

en: Starting $prog for $site:
hr: Pokrećem $prog za $site:

en: Starting $prog:
hr: Pokrećem $prog:

en: Starting $prog:
hr: Pokrećem $prog:

en: Starting ${NAME} service:
hr: Pokrećem servis ${NAME}:

en: Starting AppleTalk services:
hr: Pokrećem servis AppleTalk:

en: Starting INND system:
hr: Pokrećem INND sustav:

en: Starting NFS daemon:
hr: Pokrećem NFS daemon:

en: Starting NFS locking:
hr: Pokrećem zaključavanje NFS-a:

en: Starting NFS mountd:
hr: Pokrećem NFS mountd:

en: Starting NFS quotas:
hr: Pokrećem NFS kvote:

en: Starting NFS services:
hr: Pokrećem NFS servise:

en: Starting NFS statd:
hr: Pokrećem NFS statd:

en: Starting NetWare emulator-server:
hr: Pokrećem NetWare emulator-poslužitelj:

en: Starting PCMCIA services:
hr: Pokrećem PCMCIA servise:

en: Starting RADIUS server:
hr: Pokretanje RADIUS poslužitelja:

en: Starting Red Hat Network Daemon:
hr: Pokrećem Red Hat mrežni servis:

en: Starting UPS monitor (master):
hr: Pokrećem nadzor UPS-a (poslužitelj):

en: Starting UPS monitor (slave):
hr: Pokrećem nadgledanje UPS-a (klijent):

en: Starting YP map server:
hr: Pokrećem YP map poslužitelj:

en: Starting YP passwd service:
hr: Pokrećem YP passwd servis:

en: Starting YP server services:
hr: Pokrećem YP poslužiteljske servise:

en: Starting acpi daemon:
hr: Pokretanje acpi daemona:

en: Starting console mouse services:
hr: Pokrećem konzolni servis za miša:

en: Starting iSCSI: iscsi
hr: Pokrećem iSCSI: iscsi

en: Starting kernel logger:
hr: Pokrećem kernel zapisivanje dnevnika:

en: Starting pand:
hr: Pokretanje pand-a:

en: Starting process accounting:
hr: Pokrećem računovodstvo procesa:

en: Starting routed (RIP) services:
hr: Pokrećem routed (RIP) servise:

en: Starting rstat services:
hr: Pokrećem servis rstat:

en: Starting rusers services:
hr: Pokrećem servis rusers:

en: Starting rwho services:
hr: Pokrećem rwho servise:

en: Starting sm-client:
hr: Pokrećem sm-klijenta:

en: Starting system logger:
hr: Pokrećem zapisivanje dnevnika sustava:

en: Starting system message bus:
hr: Pokretanje sustavske sabirnice poruka:

en: Starting up APM daemon:
hr: Pokrećem APM servis:

en: Starting up RAID devices:
hr: Pokrećem RAID uređaje:

en: Stop $command
hr: Zaustavi $command

en: Stopping $PRIVOXY_PRG:
hr: Zaustavljam $PRIVOXY_PRG:

en: Stopping $prog:
hr: Zaustavljam $prog:

en: Stopping $prog:
hr: Zaustavljam $prog:

en: Stopping ${NAME} service:
hr: Zaustavljam servis ${NAME}:

en: Stopping INN actived service:
hr: Zaustavljam aktivirane INN servise:

en: Stopping INND service:
hr: Zaustavljam INND servis:

en: Stopping INNFeed service:
hr: Zaustavljam servis INNFeed:

en: Stopping INNWatch service:
hr: Zaustavljam servis INNWatch:

en: Stopping NFS locking:
hr: Zaustavljam NFS zaključavanje:

en: Stopping NFS statd:
hr: Zaustavljam NFS statd:

en: Stopping NetWare emulator-server:
hr: Zaustavljam imitiranje NetWare poslužitelja:

en: Stopping RADIUS server:
hr: Zaustavljanje RADIUS poslužitelja:

en: Stopping Red Hat Network Daemon:
hr: Zaustavljam Red Hat mrežni servis:

en: Stopping UPS monitor:
hr: Zaustavljam nadgledanja UPS-a:

en: Stopping YP map server:
hr: Zaustavljam YP map poslužitelj:

en: Stopping YP passwd service:
hr: Zaustavljam YP servis za lozinke:

en: Stopping YP server services:
hr: Zaustavljam YP poslužiteljske servise:

en: Stopping iSCSI:
hr: Zaustavljam iSCSI:

en: Stopping routed (RIP) services:
hr: Zaustavljam routed (RIP) servise:

en: Stopping rstat services:
hr: Zaustavljam servise rstat:

en: Stopping rusers services:
hr: Zaustavljam rusers servis:

en: Stopping rwho services:
hr: Zaustavljam rwho servise: :

en: Stopping system message bus:
hr: Zaustavljanje sustavske sabirnice poruka:

en: Syncing hardware clock to system time
hr: Sinhroniziram hardwerski sat sa sustavskim vremenom

en: Table: $table
hr: Tablica: $table

en: Telling INIT to go to single user mode.
hr: Pokrećem INIT za prelazak u jednokorisnički način rada.

en: The random data source exists
hr: Postoji izvor slučajnih podatka

en: The random data source is missing
hr: Neodstaje izvor slučajnih podataka

en: Turning off quotas:
hr: Isključujem kvote:

en: Turning off swap:
hr: Isključujem swap:

en: Unloading $IP6TABLES modules:
hr: Otpuštanje $IP6TABLES modula:

en: Unloading $IPTABLES modules:
hr: Otpuštanje $IPTABLES modula:

en: Unloading ISDN modules
hr: Brišem ISDN module iz memorije

en: Unmounting NCP filesystems:
hr: Odmontiravam NCP datotečne sustave:

en: Unmounting NFS filesystems (retry):
hr: Odmontiravam NFS datotečne sustave (ponovni pokušaj):

en: Unmounting NFS filesystems:
hr: Odmontiravam NFS datotečne sustave:

en: Unmounting SMB filesystems:
hr: Odmontiravam SMB datotečne sustave:

en: Unmounting file systems
hr: Odmontiram datotečni sustav

en: Unmounting file systems (retry):
hr: Odmontiravam datotečne sustave (ponovni pokušaj):

en: Unmounting file systems:
hr: Odmontiravam datotečne sustave:

en: Unmounting initrd:
hr: Odmontiram initrd:

en: Unmounting loopback filesystems (retry):
hr: Odmontiravam loopback datotečne sustave (ponovni pokušaj):

en: Unmounting loopback filesystems:
hr: Odmontiram loopback datotečne sustave:

en: Unmounting network block filesystems (retry):
hr: Odmontiravam mrežne datotečne sustave (ponovni pokušaj):

en: Unmounting network block filesystems:
hr: Odmontiravam mrežne datotečne sustave:

en: Updating /etc/fstab
hr: Nadograđujem /etc/fstab

en: Usage: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}
hr: Korištenje: $0 {condrestart|start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|restart}
hr: Korištenje: $0 {start|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}
hr: Uporaba: $0 {start|stop|reload|restart|showsysctl}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|condrestart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|reload|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|reload|status}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|reload|status}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|restart|status|panic|save}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|condrestart|reload|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|condrestart|restart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|reload|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|force-reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload|probe}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart|condrestart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart}
hr: Uporaba: $0 {start|stop|status|restart|probe|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart|reload}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart|reload}

en: Usage: $0 {start|stop|status|restart}
hr: Korištenje: $0 {start|stop|status|restart}

en: Usage: $0 {start|stop}
hr: Korištenje: $0 {start|stop}

en: Usage: $0 {start}
hr: Korištenje: $0 {start}

en: Usage: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}
hr: Korištenje: $PRIVOXY_PRG {start|stop|reload|restart|condrestart|status|top}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}
hr: Uporaba: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status|fullstatus|graceful|help|configtest}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}
hr: Uporaba: $prog {start|stop|restart|condrestart|reload|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}
hr: Korištenje: $prog {start|stop|restart|reload|condrestart|status}

en: Usage: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}
hr: Korištenje: $prog {start|stop|restart|status|condrestart}

en: Usage: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hr: Uporaba: $prog {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hr: Korištenje: ${0##*/} {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: apmd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hr: Uporaba: apmd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: ifup <device name>
hr: Uporaba: ifup <ime uređaja>

en: Usage: killproc {program} [signal]
hr: Uporaba: killproc {program} [signal]

en: Usage: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hr: Uporaba: nfs {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: pidfileofproc {program}
hr: Uporaba: pidfileofproc {program}

en: Usage: pidofproc {program}
hr: Korištenje: pidofproc {program}

en: Usage: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}
hr: Uporaba: radvd {start|stop|status|restart|reload|condrestart}

en: Usage: status {program}
hr: Korištenje: status {program}

en: Users cannot control this device.
hr: Korisnici ne mogu kontrolirati ovaj uređaj.

en: Using 6to4 and RADVD IPv6 forwarding usually should be enabled, but it isn't
hr: Koristim 6u4 i RADVD IPv6 prosljeđivanje. Obično bi trebalo biti omogućeno, ali nije

en: VNC server
hr: VNC poslužitelj

en: WARN
hr: UPOZORENJE

en: WARNING
hr: Upozorenje

en: Warning: configured MTU '$IPV6TO4_MTU' for 6to4 exceeds maximum limit of '$tunnelmtu', ignored
hr: Upozorenje: postavljeni MTU '$IPV6TO4_MTU'za 6u4 prekoračuje najveći broj '$tunnelmtu', ignoriram

en: Warning: interface 'tun6to4' does not support 'IPV6_DEFAULTGW', ignored
hr: Upozorenje: sučelje 'tun6to4' ne podržava 'IPV6_DEFAULTGW', zanemarujem

en: Warning: ipppd (kernel 2.4.x and below) doesn't support IPv6 using encapsulation 'syncppp'
hr: Upozorenje: ipppd (jezgra 2.4.x i prijašnje) ne podržava IPv6 koristeči 'syncppp' enkapsulaciju

en: Warning: link doesn't support IPv6 using encapsulation 'rawip'
hr: Upozorenje: vezane podržava IPv4, koristim enkapsulaciju 'rawip'

en: X is not configured.  Running redhat-config-xfree86
hr: X nije podešen. Pokrećem redhat-config-xfree86

en: X is now configured.  Starting Setup Agent
hr: X je sada postavljen. Pokrećem agent postavki

en: You need to be root to use this command !
hr: Morate biti root korisnik za korištenje ove naredbe!

en: Your system appears to have shut down uncleanly
hr: Izgleda da je vaš sustav bio nepravilno isključen

en: cardmgr (pid $pid) is running...
hr: cardmgr (pid $pid) je pokrenut...

en: cardmgr is stopped
hr: cardmgr je zaustavljen

en: could not make temp file
hr: ne mogu stvoriti privremenu datoteku

en: disabling netdump
hr: isključujem netdump

en: done
hr: gotovo

en: error in $FILE: IPADDR_START and IPADDR_END don't agree
hr: greška u $FILE: IPADDR_START i IPADDR_END se ne slažu

en: error in $FILE: IPADDR_START greater than IPADDR_END
hr: greška u $FILE: IPADDR_START je veći od IPADDR_END

en: error in $FILE: already seen device $parent_device:$DEVNUM in $devseen
hr: greška u $FILE: već viđen uređaj $parent_device:$DEVNUM u $devseen

en: error in $FILE: already seen ipaddr $IPADDR in $ipseen
hr: greška u $FILE: već postoji ip adresa $IPADDR u $ipseen

en: error in $FILE: didn't specify device or ipaddr
hr: greška u $FILE: nije određen uređaj ili or ip adresa

en: error in ifcfg-${parent_device}: files
hr: Greška u ifcfg-${parent_device}: datotekama

en: iSCSI daemon already running
hr: već je pokrenut servis iSCSI

en: ifup-ppp for ${DEVICE} exiting
hr: ifup-ppp za ${DEVICE} izlaz

en: ifup-ppp for ${DEVNAME} exiting
hr: izlazi ifup-ppp za ${DEVNAME}

en: ifup-sl for $DEVICE exiting
hr: ifup-sl za $DEVICE izlazim

en: initializing netdump
hr: pokrećem netdump

en: ipchains and $IP6TABLES can not be used together.
hr: ipchains i $IP6TABLES ne mogu raditi zajedno.

en: ipchains and $IPTABLES can not be used together.
hr: ipchains i $IPTABLES ne mogu raditi zajedno.

en: pppd does not exist or is not executable
hr: pppd ne postoji ili nije izvršna datoteka

en: radvd control enabled, but config is not complete
hr: omogućena je kontrole radvd -a, ali postavljanje nije završeno

en: reload
hr: ponovno učitaj

en: restart
hr: ponovno pokreni

en: usage: $0 <net-device>
hr: Korištenje: $0 <mrežni uređaj>

en: usage: ifdown <device name>
hr: uporaba: ifdown <ime uređaja>

en: usage: ifup-aliases <net-device> [<parent-config>]
hr: Uporaba: ifup-aliases <mrežni uređaj> [<parent-config>]

en: usage: ifup-routes <net-device> [<nickname>]
hr: uporaba: ifup-routes <mrežni uređaj> [<nadimak>]

en: vncserver shutdown
hr: isključujem vncserver

en: vncserver start
hr: pokretanje servisa vncserver

en: vncserver startup
hr: pokrećem vncserver
