gnupg 1.2.2 - en to et translation catalogue (981 entries)

en: 
    Enter the user ID.  End with an empty line:
et: 
    Sisestage kasutaja ID.  Lõpetage tühja reaga:

en: 
    I have checked this key casually.
et: 
    Ma olen seda võtit kontrollinud ainult pealiskaudselt.

en: 
    I have checked this key very carefully.
et: 
    Ma olen kontrollinud seda võtit väga hoolikalt.

en: 
    I have not checked this key at all.
et: 
    Ma ei ole seda võtit üldse kontrollinud.

en: 
    Not enough random bytes available.  Please do some other work to give
    the OS a chance to collect more entropy! (Need %d more bytes)
et: 
    Juhuslikke baite ei ole piisavalt. Palun tehke arvutiga muid töid,
    et anda masinal võimalust koguda enam entroopiat! (Vajatakse %d baiti)

en: 
    Pick an image to use for your photo ID.  The image must be a JPEG file.
    Remember that the image is stored within your public key.  If you use a
    very large picture, your key will become very large as well!
    Keeping the image close to 240x288 is a good size to use.
et: 
    Valige foto ID'na kasutatav pilt. Pilt peab olema JPEG fail.
    Pidage meeles, et pilt salvestatakse teie avalikus võtmes. Kui kasutate
    väga suurt pilti, on ka kõti väha suur!
    Mõistlik pildi suurus võiks olla umbes 240x288.

en: 
    Supported algorithms:
et: 
    Toetatud algoritmid:

en: 
    The signature will be marked as non-exportable.
et: 
    Allkiri märgitakse mitte-eksporditavaks.

en: 
    The signature will be marked as non-revocable.
et: 
    Allkiri märgitakse kehtetuks mitte-tunnistatavaks.

en: 
    This will be a self-signature.
et: 
    See saab olema iseenda allkiri.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-exportable.
et: 
    HOIATUS: allkirja ei märgita mitte-eksporditavaks.

en: 
    WARNING: the signature will not be marked as non-revocable.
et: 
    HOIATUS: allkirja ei märgita kehtetuks mitte-tunnistatavaks.

en: 
    You need a User-ID to identify your key; the software constructs the user id
    from Real Name, Comment and Email Address in this form:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"
et: 
    Võtme identifitseerimiseks on vaja määrata kasutaja; tarkvara konstrueerib
    kasutaja id kasutades pärisnime, kommentaari ja e-posti aadressi kujul:
        "Heinrich Heine (Der Dichter) <heinrichh@duesseldorf.de>"

en: 
    You need a passphrase to unlock the secret key for
    user: "
et: 
    Te vajate kasutaja salajase võtme lahtilukustamiseks
    parooli: "

en:                 aka "
et:                  ka "

en:               imported: %lu
et:             imporditud: %lu

en:              unchanged: %lu
et:               muutmata: %lu

en:            new subkeys: %lu
et:       uusi alamvõtmeid: %lu

en:           new user IDs: %lu
et:        uusi kasutajaid: %lu

en:           not imported: %lu
et:        pole imporditud: %lu

en:           w/o user IDs: %lu
et:     puudub kasutaja ID: %lu

en:          It is not certain that the signature belongs to the owner.
et:          Ei ole kindel, et allkiri kuulub omanikule.

en:          The signature is probably a FORGERY.
et:          Allkiri on tõenäoliselt VÕLTSING.

en:          There is no indication that the signature belongs to the owner.
et:          Ei ole midagi, mis näitaks, et allkiri kuulub omanikule.

en:          This could mean that the signature is forgery.
et:          See võib tähendada, et allkiri on võltsing.

en:         new signatures: %lu
et:          uusi allkirju: %lu

en:       Subkey fingerprint:
et:      Alamvõtme sõrmejälg:

en:       secret keys read: %lu
et:  loetud salajasi võtmeid: %lu

en:       skipped new keys: %lu
et:  vahele jäetud uusi võtmeid: %lu

en:      Key fingerprint =
et:      Võtme sõrmejälg =

en:      Subkey fingerprint:
et:     Alamvõtme sõrmejälg:

en:    (%d) DSA (sign only)
et:    (%d) DSA (ainult allkirjastamiseks)

en:    (%d) DSA and ElGamal (default)
et:    (%d) DSA ja ElGamal (vaikimisi)

en:    (%d) ElGamal (encrypt only)
et:    (%d) ElGamal (ainult krüptimiseks)

en:    (%d) ElGamal (sign and encrypt)
et:    (%d) ElGamal (allkirjastamiseks ja krüptimiseks)

en:    (%d) RSA (encrypt only)
et:    (%d) RSA (ainult krüpteerimiseks)

en:    (%d) RSA (sign and encrypt)
et:    (%d) RSA (allkirjastamiseks ja krüptimiseks)

en:    (%d) RSA (sign only)
et:    (%d) RSA (ainult allkirjastamiseks)

en:    (0) I will not answer.%s
et:    (0) Ma ei vasta.%s

en:    (1) I have not checked at all.%s
et:    (1) Ma ei ole üldse kontrollinud.%s

en:    (2) I have done casual checking.%s
et:    (2) Ma olen teinud pealiskaudset kontrolli.%s

en:    (3) I have done very careful checking.%s
et:    (3) Ma olen kontrollinud väga hoolikalt.%s

en:    new key revocations: %lu
et:       uusi tühistamisi: %lu

en:    revoked by %08lX at %s
et:    tühistanud %08lX %s

en:    signed by %08lX at %s%s
et:    allkirjastanud %08lX %s%s

en:    signed by %08lX at %s%s%s
et:    allkirjastanud %08lX %s%s%s

en:   Unable to sign.
et:   Ei saa allkirjastada.

en:   secret keys imported: %lu
et:  salajasi võtmeid imporditud: %lu

en:  %d = Don't know
et:  %d = Ei tea

en:  %d = I do NOT trust
et:  %d = EI usalda

en:  %d = I trust fully
et:  %d = Usaldan täiesti

en:  %d = I trust marginally
et:  %d = Usaldan vähesel määral

en:  %d = I trust ultimately
et:  %d = Usaldan absoluutselt

en:  (default)
et:  (vaikimisi)

en:  (main key ID %08lX)
et:  (peamise võtme ID %08lX)

en:  (non-exportable)
et:  (mitte-eksporditav)

en:  (sensitive)
et:  (tundlik)

en:  Primary key fingerprint:
et:  Primaarse võtme sõrmejälg:

en:  [expires: %s]
et:  [aegub: %s]

en:  i = please show me more information
et:  i = esita palun täiendavat infot

en:  m = back to the main menu
et:  t = tagasi põhimenüüsse

en:  q = quit
et:  v = välju

en:  s = skip this key
et:  j = jäta see võti vahele

en:  secret keys unchanged: %lu
et:  muutmata salajasi võtmeid: %lu

en:  trust: %c/%c
et:  usaldus: %c/%c

en: "
    locally signed with your key %08lX at %s
et: "
    lokaalselt allkirjastatud teie võtmega %08lX %s

en: "
    signed with your key %08lX at %s
et: "
    allkirjastatud teie võtmega %08lX %s

en: "%s" is not a JPEG file
et: "%s": ei ole JPEG fail

en: "%s" was already locally signed by key %08lX
et: "%s" on juba lokaalselt allkirjastatud võtmega %08lX

en: "%s" was already signed by key %08lX
et: "%s" on juba allkirjastatud võtmega %08lX

en: # List of assigned trustvalues, created %s
    # (Use "gpg --import-ownertrust" to restore them)
et: # Omistatud usalduse väärtuste loend, loodud: %s
    # (Taastamiseks kasutage "gpg --import-ownertrust")

en: %08lX: It is not sure that this key really belongs to the owner
    but it is accepted anyway
et: %08lX: Ei ole kindel, et see võti tõesti kuulub omanikule,
    aktsepteerime seda siiski

en: %08lX: There is no indication that this key really belongs to the owner
et: %08lX: Ei ole midagi, mis näitaks, et see võti kuulub omanikule

en: %08lX: We do NOT trust this key
et: %08lX: Me EI usalda seda võtit

en: %08lX: key has expired
et: %08lX: võti on aegunud

en: %d bad signatures
et: %d halba allkirja

en: %d keys processed (%d validity counts cleared)
et: %d võtit töödeldud (%d kehtivust puhastatud)

en: %d signatures not checked due to errors
et: %d allkirja jäi vigade tõttu kontrollimata

en: %d signatures not checked due to missing keys
et: %d allkirja jäi testimata, kuna võtmed puuduvad

en: %d user IDs without valid self-signatures detected
et: tuvastasin %d kehtiva iseenda allkirjata kasutaja IDd

en: %lu keys checked (%lu signatures)
et: kontrollitud %lu võtit (%lu allkirja)

en: %lu keys so far checked (%lu signatures)
et: seni on kontrollitud %lu võtit (%lu allkirja)

en: %lu keys so far processed
et: %lu võtit on seni töödeldud

en: %s does not expire at all
et: %s ei aegu kunagi

en: %s encrypted data
et: %s krüpteeritud andmed

en: %s encryption will be used
et: kasutatakse %s krüpteerimist

en: %s expires at %s
et: %s aegub %s

en: %s is not a valid character set
et: %s ei ole lubatud kooditabel

en: %s is the new one
et: %s on uus

en: %s is the unchanged one
et: %s ei ole muudetud

en: %s makes no sense with %s!
et: %s ja %s ei oma koos mõtet!

en: %s not allowed with %s!
et: %s ja %s ei ole koos lubatud!

en: %s signature from: "%s"
et: %s allkiri kasutajalt: "%s"

en: %s signature, digest algorithm %s
et: %s allkiri, sõnumilühendi algoritm %s

en: %s%c %4u%c/%08lX  created: %s expires: %s
et: %s%c %4u%c/%08lX  loodud: %s aegub: %s

en: %s/%s encrypted for: "%s"
et: %s/%s krüptitud kasutajale: "%s"

en: %s: WARNING: empty file
et: %s: HOIATUS: tühi fail

en: %s: can't access: %s
et: %s: ei õnnestu kasutada: %s

en: %s: can't create directory: %s
et: %s: kataloogi ei õnnestu luua: %s

en: %s: can't create lock
et: %s: ei õnnestu luua lukku

en: %s: can't create: %s
et: %s: ei õnnestu luua: %s

en: %s: can't make lock
et: %s: ei õnnestu seada lukku

en: %s: can't open: %s
et: %s: ei õnnestu avada: %s

en: %s: directory created
et: %s: kataloog on loodud

en: %s: directory does not exist!
et: %s: kataloogi ei ole!

en: %s: error reading free record: %s
et: %s: viga vaba kirje lugemisel: %s

en: %s: error reading version record: %s
et: %s: viga versioonikirje lugemisel: %s

en: %s: error updating version record: %s
et: %s: viga versioonikirje uuendamisel: %s

en: %s: error writing dir record: %s
et: %s: viga kataloogikirje kirjutamisel: %s

en: %s: error writing version record: %s
et: %s: viga versioonikirje kirjutamisel: %s

en: %s: failed to append a record: %s
et: %s: kirje lisamine ebaõnnestus: %s

en: %s: failed to create hashtable: %s
et: %s: paisktabeli loomine ebaõnnestus: %s

en: %s: failed to create version record: %s
et: %s: versioonikirje loomine ei õnnestu: %s

en: %s: failed to zero a record: %s
et: %s: kirje nullimine ebaõnnestus: %s

en: %s: invalid file version %d
et: %s: vigane faili versioon %d

en: %s: invalid trustdb
et: %s: vigane trustdb

en: %s: invalid trustdb created
et: %s: loodi vigane usalduse andmebaas

en: %s: keyring created
et: %s: võtmehoidla on loodud

en: %s: not a trustdb file
et: %s: ei ole trustdb fail

en: %s: skipped: %s
et: %s: jätsin vahele: %s

en: %s: skipped: public key already present
et: %s: jätsin vahele: avalik võti on juba olemas

en: %s: skipped: public key is disabled
et: %s: jätsin vahele: avalik võti on blokeeritud

en: %s: trustdb created
et: %s: trustdb on loodud

en: %s: unknown suffix
et: %s: tundmatu suffiks

en: %s: version record with recnum %lu
et: %s: versioonikirje kirje numbriga %lu

en: %s:%d: deprecated option "%s"
et: %s:%d: ebasoovitav võti "%s"

en: %s:%d: invalid export options
et: %s:%d: vigased ekspordi võtmed

en: %s:%d: invalid import options
et: %s:%d: vigased impordi võtmed

en: %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
et: %u-bitine %s võti, ID %08lX, loodud %s

en: (No description given)
et: (Kirjeldust ei antud)

en: (Probably you want to select %d here)
et: (Tõenäoliselt soovite siin valida %d)

en: (This is a sensitive revocation key)
et: (See on tundlik tühistamise võti)

en: (unless you specify the key by fingerprint)
et: (kui te just ei määra võtit sõrmejäljega)

en: (you may have used the wrong program for this task)
et: (te kasutasite vahest selle töö jaoks valet programmi)

en: --clearsign [filename]
et: --clearsign [failinimi]

en: --decrypt [filename]
et: --decrypt [failinimi]

en: --edit-key user-id [commands]
et: --edit-key kasutaja-id [käsud]

en: --encrypt [filename]
et: --encrypt [failinimi]

en: --lsign-key user-id
et: --lsign-key kasutaja-id

en: --nrlsign-key user-id
et: --nrlsign-key kasutaja-id

en: --nrsign-key user-id
et: --nrsign-key kasutaja-id

en: --output doesn't work for this command
et: võti --output ei tööta selle käsuga

en: --sign --encrypt [filename]
et: --sign --encrypt [failinimi]

en: --sign --symmetric [filename]
et: --sign --symmetric [failinimi]

en: --sign [filename]
et: --sign [failinimi]

en: --sign-key user-id
et: --sign-key kasutaja-id

en: --store [filename]
et: --store [failinimi]

en: --symmetric [filename]
et: --symmetric [failinimi]

en: -k[v][v][v][c] [user-id] [keyring]
et: -k[v][v][v][c] [kasutaja-id] [võtmehoidla]

en: ... this is a bug (%s:%d:%s)
et: ... see on viga (%s:%d:%s)

en: 1 bad signature
et: 1 halb allkiri

en: 1 signature not checked due to a missing key
et: 1 allkiri jäi testimata, kuna võti puudub

en: 1 signature not checked due to an error
et: 1 allkiri jäi vea tõttu kontrollimata

en: 1 user ID without valid self-signature detected
et: tuvastasin ühe kehtiva iseenda allkirjata kasutaja ID

en: @
    (See the man page for a complete listing of all commands and options)
et: @
    (Kõikide käskude ja võtmete täieliku kirjelduse leiate manualist)

en: @
    Examples:
    
     -se -r Bob [file]          sign and encrypt for user Bob
     --clearsign [file]         make a clear text signature
     --detach-sign [file]       make a detached signature
     --list-keys [names]        show keys
     --fingerprint [names]      show fingerprints
et: @
    Näited:
    
     -se -r Bob [fail]          allkirjasta ja krüpti kasutajale Bob
     --clearsign [fail]         loo avateksti allkiri
     --detach-sign [fail]       loo eraldiseisev allkiri
     --list-keys [nimed]        näita võtmeid
     --fingerprint [nimed]      näita sõrmejälgi

en: @
    Options:
et: @
    Võtmed:

en: @Commands:
et: @Käsud:

en: ASCII armored output forced.
et: Väljundis sunnitakse kasutama ASCII vormingut.

en: About to generate a new %s keypair.
                  minimum keysize is  768 bits
                  default keysize is 1024 bits
        highest suggested keysize is 2048 bits
et: Enne uue %s võtmepaari genereerimist.
               minimaalne võtmepikkus on  768 bitti
                vaikimisi võtmepikkus on 1024 bitti
        suurim soovitatav võtmepikkus on 2048 bitti

en: Although these keys are defined in RFC2440 they are not suggested
    because they are not supported by all programs and signatures created
    with them are quite large and very slow to verify.
et: Kuigi need võtmed on kirjeldatud dokumendis RFC2440, ei ole nende
    kasutamine soovitatav, kuna mitte kõik programmid ei toeta neid
    ja nendega loodud allkirjad on suured ning kontrollimine aeglane.

en: Answer "yes" (or just "y") if it is okay to generate the sub key.
et: Vastake "jah" (või "j"), kui võib alustada alamvõtme loomisega.

en: Answer "yes" if it is okay to delete the subkey
et: Kui selle alamvõtme võib kustutada, vastake "jah"

en: Answer "yes" if it is okay to overwrite the file
et: Vastake "jah", kui faili võib üle kirjutada

en: Answer "yes" if you really want to delete this user ID.
    All certificates are then also lost!
et: Kui te tõesti soovite seda kasutaja IDd kustutada, vastake "jah".
    Sertifikaadid kustutatakse samuti!

en: Answer "yes" is you want to sign ALL the user IDs
et: Kui te soovite allkirjastada KÕIK kasutaja IDd, vastake "jah"

en: Answer "yes" or "no"
et: Vastake "jah" või "ei"

en: Are you really sure that you want to sign this key
    with your key: "
et: Olete tõesti kindel, et soovite seda võtit oma
    võtmega allkirjastada: "

en: Are you sure that you want this keysize?
et: Olete kindel, et soovite sellist võtmepikkust?

en: Are you sure you still want to add it? (y/N)
et: Olete kindel, et soovite seda ikka lisada? (j/E)

en: Are you sure you still want to revoke it? (y/N)
et: Olete kindel, et soovite seda ikka tühistada? (j/E)

en: Are you sure you still want to sign it? (y/N)
et: Olete kindel, et soovite seda ikka allkirjastada? (j/e)

en: Are you sure you want to appoint this key as a designated revoker? (y/N):
et: Olete kindel, et soovite seda võtit seada määratud tühistajaks? (j/E):

en: Are you sure you want to use it (y/N)?
et: Olete kindel, et soovite seda kasutada (j/E)?

en: BAD signature from "
et: HALB allkiri kasutajalt "

en: CRC error; %06lx - %06lx
et: CRC viga; %06lx - %06lx

en: Can't check signature: %s
et: Allkirja ei saa kontrollida: %s

en: Can't edit this key: %s
et: Seda võtit ei õnnestu toimetada: %s

en: Cancel
et: Katkesta

en: Certificates leading to an ultimately trusted key:
et: Sertifikaadid täiesti usaldatava võtmeni:

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (O)kay/(Q)uit?
et: Muuda (N)ime, (K)ommentaari, (E)posti või (O)k/(V)älju?

en: Change (N)ame, (C)omment, (E)mail or (Q)uit?
et: Muuda (N)ime, (K)ommentaari, (E)posti või (V)älju?

en: Change the preferences of all user IDs (or just of the selected ones)
    to the current list of preferences.  The timestamp of all affected
    self-signatures will be advanced by one second.
et: Muuda kõikide kasutaja ID-de seaded (või ainult valitud)
    vastavaks hetkel määratud seadetele. Kõikide asjasse puutuvate
    ise loodud allkirjade ajatempleid suurendatakse ühe sekundi võrra.

en: Changing expiration time for a secondary key.
et: Muudan sekundaarse võtme aegumise aega.

en: Changing expiration time for the primary key.
et: Muudan primaarse võtme aegumise aega.

en: Cipher:
et: Šiffer:

en: Command>
et: Käsklus>

en: Comment:
et: Kommentaar:

en: Compression:
et: Pakkimine:

en: Create a revocation certificate for this key?
et: Loon sellele võtmele tühistamise sertifikaadi?

en: Create a revocation certificate for this signature? (y/N)
et: Loon sellele allkirjale tühistamise sertifikaadi? (j/E)

en: Create anyway?
et: Loon ikka?

en: Critical signature notation:
et: Kriitiline allkirja noteerimine:

en: Critical signature policy:
et: Kriitiline allkirja poliitika:

en: DSA keypair will have 1024 bits.
et: DSA võtmepaari pikkuseks saab 1024 bitti.

en: DSA only allows keysizes from 512 to 1024
et: DSA lubab võtmepikkuseid ainult vahemikus 512 kuni 1024

en: DSA requires the use of a 160 bit hash algorithm
et: DSA nõuab 160 bitist räsialgoritmi kasutamist

en: De-Armor a file or stdin
et: Pakenda fail või standardsisend lahti

en: Delete this good signature? (y/N/q)
et: Kustutan selle korrektse allkirja? (j/E/v)

en: Delete this invalid signature? (y/N/q)
et: Kustutan selle vigase allkirja? (j/E/v)

en: Delete this key from the keyring?
et: Kustutan selle võtme võtmehoidlast?

en: Delete this unknown signature? (y/N/q)
et: Kustutan selle tundmatu allkirja? (j/E/v)

en: Deleted %d signature.
et: Kustutatud %d allkiri.

en: Deleted %d signatures.
et: Kustutatud %d allkirja.

en: Detached signature.
et: Eraldiseisev allkiri.

en: Digest:
et: Teatelühend:

en: Displaying %s photo ID of size %ld for key 0x%08lX (uid %d)
et: Näitan %s foto IDd suurusega %ld, võti 0x%08lX (uid %d)

en: Do you really want to delete the selected keys?
et: Kas te tõesti soovite valitud võtmeid kustutada?

en: Do you really want to delete this key?
et: Kas te tõesti soovite seda võtit kustutada?

en: Do you really want to do this?
et: Kas te tõesti soovite seda teha?

en: Do you really want to revoke the selected keys?
et: Kas te tõesti soovite valitud võtmeid tühistada?

en: Do you really want to revoke this key?
et: Kas te tõesti soovite seda võtit tühistada?

en: Do you really want to set this key to ultimate trust?
et: Kas te tõesti soovite seda võtit absoluutselt usaldada?

en: Do you want to issue a new signature to replace the expired one? (y/N)
et: Kas soovite luua uut allkirja et asendada vana aegunud? (j/E)

en: Do you want to promote it to a full exportable signature? (y/N)
et: Kas te soovite seda edutada täielikuks eksporditavaks allkirjaks? (j/E)

en: Do you want to promote it to an OpenPGP self-signature? (y/N)
et: Kas te soovite seda edutada OpenPGP iseenda allkirjaks? (j/E)

en: Do you want to sign it again anyway? (y/N)
et: Olete kindel, et soovite seda ikka allkirjastada? (j/E)

en: Do you want your signature to expire at the same time? (Y/n)
et: Soovite, et teie allkiri aeguks samal ajal? (J/e)

en: Don't show Photo IDs
et: Ei esita foto IDd

en: Email address:
et: E-posti aadress:

en: En-Armor a file or stdin
et: Pakenda fail või standardsisend

en: Enter JPEG filename for photo ID:
et: Sisestage foto ID jaoks JPEG faili nimi:

en: Enter an optional description; end it with an empty line:
et: Sisestage mittekohustuslik kirjeldus. Lõpetage tühja reaga:

en: Enter new filename
et: Sisestage uus failinimi

en: Enter passphrase
et: Sisestage parool

en: Enter passphrase:
et: Sisestage parool:

en: Enter the name of the key holder
et: Sisestage võtmehoidja nimi

en: Enter the new passphrase for this secret key.
et: Sisestage sellele salajasele võtmele uus parool.

en: Enter the required value as shown in the prompt.
    It is possible to enter a ISO date (YYYY-MM-DD) but you won't
    get a good error response - instead the system tries to interpret
    the given value as an interval.
et: Sisestage nõutav väärtus, nagu viibal näidati.
    Võimalik on ka sisestada ISO kuupäev (AAAA-KK-PP), aga te ei
    saa korrektset veateadet, kuna süsteem üritab antud väärtust
    tõlgendada vahemikuna.

en: Enter the size of the key
et: Sisestage võtmepikkus

en: Enter the user ID of the addressee to whom you want to send the message.
et: Sisestage kasutaja ID aadressile, kellele te soovite teadet saata.

en: Enter the user ID of the designated revoker:
et: Sisestage määratud tühistaja kasutaja ID:

en: Experimental algorithms should not be used!
et: Eksperimentaalseid algoritme ei peaks kasutama!

en: Expired signature from "
et: Aegunud allkiri kasutajalt "

en: Features:
et: Omadused:

en: File `%s' exists.
et: Fail `%s' on olemas.

en: Give the name of the file to which the signature applies
et: Sisestage palun failinimi, mida allkirjastada

en: Go ahead and type your message ...
et: Kirjutage nüüd oma teade ...

en: Good signature from "
et: Korrektne allkiri kasutajalt "

en: Hash:
et: Räsi:

en: Hint: Select the user IDs to sign
et: Vihje: Valige allkirjastamiseks kasutaja

en: How carefully have you verified the key you are about to sign actually belongs
    to the person named above?  If you don't know what to answer, enter "0".
et: Kui hoolikalt te olete kontrollinud et võti, mida te asute allkirjastama,
    kuulub ka tegelikult ülal mainitud isikule? Kui te ei tea, mida vastata,
    sisestage "0".

en: IDEA cipher unavailable, optimistically attempting to use %s instead
et: IDEA šiffer pole saadaval, loodan kasutada selle asemel %s

en: If you like, you can enter a text describing why you issue this
    revocation certificate.  Please keep this text concise.
    An empty line ends the text.
et: Kui te soovite, võite nüüd sisestada põhjenduse, miks te
    soovite seda tühistamise sertifikaati esitada. Palun kirjutage
    lühidalt. Tühi rida lõpetab teksti.

en: If you want to use this revoked key anyway, answer "yes".
et: Kui te ikkagi soovite kasutada seda kehtetut võtit, vastake "jah".

en: If you want to use this untrusted key anyway, answer "yes".
et: Kui te ikkagi soovite kasutada seda mitteusaldatavat võtit, vastake "jah".

en: In general it is not a good idea to use the same key for signing and
    encryption.  This algorithm should only be used in certain domains.
    Please consult your security expert first.
et: Üldiselt ei ole hea mõte kasutada sama võtit allkirjastamiseks ja
    krüpteerimiseks. Seda algoritmi tuleks kasutada ainult teatud piirides.
    Enne kasutamist konsulteerige palun oma turva eksperdiga.

en: Invalid character in comment
et: Lubamatu sümbol kommentaaris

en: Invalid character in name
et: Lubamatu sümbol nimes

en: Invalid command  (try "help")
et: Vigane käsklus (proovige "help")

en: Invalid key %08lX made valid by --allow-non-selfsigned-uid
et: Vigane võti %08lX muudeti kehtivaks võtme --allow-non-selfsigned-uid kasutamisega

en: Invalid passphrase; please try again
et: Vigane parool; palun proovige uuesti

en: Invalid selection.
et: Vigane valik.

en: Is this correct (y/n)?
et: On see õige (j/e)?

en: Is this okay?
et: On see hästi?

en: Is this photo correct (y/N/q)?
et: On see foto õige (j/E/v)?

en: It is NOT certain that the key belongs to the person named
    in the user ID.  If you *really* know what you are doing,
    you may answer the next question with yes
et: EI ole kindel, et see võti kuulub isikule, keda mainitakse
    kasutaja ID väljal. Kui te *tõesti* teate, mida te teete,
    võite järgnevale küsimusele vastata jaatavalt

en: It's up to you to assign a value here; this value will never be exported
    to any 3rd party.  We need it to implement the web-of-trust; it has nothing
    to do with the (implicitly created) web-of-certificates.
et: Teie ülesanne on sisestada nüüd väärtus; seda väärtust ei avalikustata
    kolmandatele pooltele. Seda väärtust on vaja et realiseerida usaldusvõrk.

en: Key generation canceled.
et: Võtme genereerimine katkestati.

en: Key generation failed: %s
et: Võtme genereerimine ebaõnnestus: %s

en: Key has been compromised
et: Võti on kompromiteeritud

en: Key is no longer used
et: Võti ei ole enam kasutusel

en: Key is protected.
et: Võti on kaitstud.

en: Key is revoked.
et: Võti on tühistatud.

en: Key is superseded
et: Võti on asendatud

en: Key is valid for? (0)
et: Võti on kehtiv kuni? (0)

en: Key not changed so no update needed.
et: Võtit ei muudetud, seega pole uuendamist vaja.

en: Keyring
et: Võtmehoidla

en: Keysizes larger than 2048 are not suggested because
    computations take REALLY long!
et: Suuremad võtmepikkused kui 2048 ei ole soovitatavad, kuna
    arvutused võtavad VÄGA palju aega!

en: N  to change the name.
    C  to change the comment.
    E  to change the email address.
    O  to continue with key generation.
    Q  to to quit the key generation.
et: N  et muuta nime.
    K  et muuta kommentaari.
    E  et muuta e-posti aadressi.
    O  et jätkata võtme loomist.
    V  et lõpetada võtme loomine.

en: NOTE: %s is not for normal use!
et: MÄRKUS: %s ei ole tavapäraseks kasutamiseks!

en: NOTE: Elgamal primary key detected - this may take some time to import
et: MÄRKUS: Tuvastasin Elgamal primaarvõtme - importimine võib võtta mõne aja

en: NOTE: This key is not protected!
et: MÄRKUS: See võti ei ole kaitstud!

en: NOTE: cipher algorithm %d not found in preferences
et: MÄRKUS: šifri algoritm %d puudub eelistustes

en: NOTE: creating subkeys for v3 keys is not OpenPGP compliant
et: MÄRKUS: v3 võtmetele alamvõtmete loomine ei ole OpenPGP ühilduv

en: NOTE: key has been revoked
et: MÄRKUS: võti on tühistatud

en: NOTE: no default option file `%s'
et: MÄRKUS: vaikimisi võtmete fail `%s' puudub

en: NOTE: old default options file `%s' ignored
et: MÄRKUS: ignoreerin vana vaikimisi võtmete faili `%s'

en: NOTE: secret key %08lX expired at %s
et: MÄRKUS: salajane võti %08lX aegus %s

en: NOTE: sender requested "for-your-eyes-only"
et: MÄRKUS: saatja nõudis "ainult-teie-silmadele"

en: NOTE: signature key %08lX expired %s
et: MÄRKUS: allkirja võti %08lX aegus %s

en: NOTE: simple S2K mode (0) is strongly discouraged
et: MÄRKUS: lihtne S2K mood (0) ei soovitata kasutada

en: NOTE: trustdb not writable
et: MÄRKUS: trustdb pole kirjutatav

en: Name may not start with a digit
et: Nimi ei või alata numbriga

en: Name must be at least 5 characters long
et: Nimes peab olema vähemalt 5 sümbolit

en: Need the secret key to do this.
et: Selle tegamiseks on vaja salajast võtit.

en: NnCcEeOoQq
et: NnKkEeOoVv

en: No corresponding signature in secret ring
et: Vastavat allkirja salajaste võtmete hoidlas pole

en: No help available
et: Abiinfo puudub

en: No help available for `%s'
et: `%s' kohta abiinfo puudub

en: No reason specified
et: Põhjus puudub

en: No secondary key with index %d
et: Sekundaarne võti numbriga %d puudub

en: No such user ID.
et: Tundmatu kasutaja ID.

en: No trust value assigned to:
    %4u%c/%08lX %s "
et: Usalduse väärtus puudub:
    %4u%c/%08lX %s "

en: No user ID with index %d
et: Kasutaja ID numbriga %d puudub

en: Not a valid email address
et: Selline e-posti aadress ei ole lubatud

en: Notation:
et: Noteering:

en: Note that this key cannot be used for encryption.  You may want to use
    the command "--edit-key" to generate a secondary key for this purpose.
et: Pidage silmas, et seda võtit ei saa kasutada krüptimiseks. 
    Krüptimiseks tuleb genereerida teine võti, seda saate teha
    kasutades võtit "--edit-key".

en: Note: This key has been disabled.
et: Märkus: See võti on blokeeritud.

en: Note: This key has expired!
et: Märkus: See võti on aegunud!

en: Nothing deleted.
et: Midagi ei kustutatud.

en: Nothing to sign with key %08lX
et: Võtmega %08lX pole midagi allkirjastada

en: Okay, but keep in mind that your monitor and keyboard radiation is also very vulnerable to attacks!
et: Olgu, kuid pidage meeles, et ka teie monitor ja klaviatuur on samuti
    võimalikud ründeobjektid!

en: Overwrite (y/N)?
et: Kirjutan üle (j/E)?

en: Please correct the error first
et: Palun parandage kõigepealt viga

en: Please decide how far you trust this user to correctly
    verify other users' keys (by looking at passports,
    checking fingerprints from different sources...)?
et: Palun otsustage, kuivõrd te usaldate seda kasutajat
    teiste kasutajate võtmete kontrollimisel (kontrollige
    passe, kontrollige erinevatest allikatest näpujälgi...)?

en: Please don't put the email address into the real name or the comment
et: Ärge palun kirjutage e-posti aadressi pärisnimesse ega kommentaari

en: Please enter a new filename. If you just hit RETURN the default
    file (which is shown in brackets) will be used.
et: Palun sisestage uus failinimi. Kui te vajutate lihtsalt reavahetust,
    kasutatakse vaikimisi faili (nimi on nurksulgudes).

en: Please enter an optional comment
et: Te võite nüüd sisestada kommentaari

en: Please enter name of data file:
et: Palun sisestage andmefaili nimi:

en: Please enter the passhrase; this is a secret sentence
et: Palun sisestage parool; see on salajane tekst

en: Please fix this possible security flaw
et: Palun parandage see võimalik turvaprobleem

en: Please note that the shown key validity is not necessarily correct
    unless you restart the program.
et: Tuleb tähele panna et kuni te pole programmi uuesti käivitanud, ei pruugi
    näidatud võtme kehtivus olla tingimata korrektne.

en: Please remove selections from the secret keys.
et: Palun eemaldage salajastelt võtmetelt valikud.

en: Please repeat the last passphrase, so you are sure what you typed in.
et: Palun korrake parooli, siis saate oma kirjutatus kindel olla.

en: Please report bugs to <gnupg-bugs@gnu.org>.
et: Palun saatke veateated aadressil <gnupg-bugs@gnu.org>.

en: Please select at most one secondary key.
et: palun valige ülimalt üks sekundaarne võti.

en: Please select exactly one user ID.
et: Palun valige täpselt üks kasutaja ID.

en: Please select the reason for the revocation:
et: Palun valige tühistamise põhjus:

en: Please select what kind of key you want:
et: Palun valige, millist võtmetüüpi te soovite:

en: Please specify how long the key should be valid.
             0 = key does not expire
          <n>  = key expires in n days
          <n>w = key expires in n weeks
          <n>m = key expires in n months
          <n>y = key expires in n years
et: Palun määrake, kui kaua on võti kehtiv.
             0 = võti ei aegu
          <n>  = võti aegub n päevaga
          <n>w = võti aegub n nädalaga
          <n>m = võti aegub n kuuga
          <n>y = võti aegub n aastaga

en: Please specify how long the signature should be valid.
             0 = signature does not expire
          <n>  = signature expires in n days
          <n>w = signature expires in n weeks
          <n>m = signature expires in n months
          <n>y = signature expires in n years
et: Palun määrake, kui kaua allkiri kehtib.
             0 = allkiri ei aegu
          <n>  = allkiri aegub n päevaga
          <n>w = allkiri aegub n nädalaga
          <n>m = allkiri aegub n kuuga
          <n>y = allkiri aegub n aastaga

en: Please use the command "toggle" first.
et: Palun kasutage kõigepealt käsku "toggle".

en: Please wait, entropy is being gathered. Do some work if it would
    keep you from getting bored, because it will improve the quality
    of the entropy.
et: Palun oodake, kogutakse entroopiat. Igavuse vältimiseks võite teha arvutiga
    mingit tööd, see tõstab ka entroopia kvaliteeti.

en: Policy:
et: Poliis:

en: Primary key fingerprint:
et: Primaarse võtme sõrmejälg:

en: Pubkey:
et: Avalik võti:

en: Public key is disabled.
et: Avalik võti on blokeeritud.

en: Quit without saving?
et: Väljun salvestamata?

en: Real name:
et: Pärisnimi:

en: Really create the revocation certificates? (y/N)
et: Kas tõesti loon tühistamise sertifikaadid? (j/E)

en: Really create?
et: Loon tõesti?

en: Really delete this self-signature? (y/N)
et: Kas tõesti kustutan selle iseenda allkirja? (j/E)

en: Really remove all selected user IDs?
et: Kas kustutan tõesti kõik kasutaja IDd?

en: Really remove this user ID?
et: Kas eemaldan tõesti selle kasutaja ID?

en: Really revoke all selected user IDs?
et: Kas tühistan tõesti kõik valitud kasutaja IDd?

en: Really revoke this user ID?
et: Kas tühistan tõesti selle kasutaja ID?

en: Really sign all user IDs?
et: Kas allkirjastan tõesti kõik kasutaja IDd?

en: Really sign?
et: Allkirjastan tõesti?

en: Really update the preferences for the selected user IDs?
et: Kas uuendan tõesti kõik kasutaja ID-de seaded?

en: Really update the preferences?
et: Kas tõesti uuendan seaded?

en: Reason for revocation: %s
et: Tühistamise põhjus: %s

en: Repeat passphrase
et: Korrake parooli

en: Repeat passphrase:
et: Korrake parooli:

en: Requested keysize is %u bits
et: Soovitud võtmepikkus on %u bitti

en: Revocation certificate created.
et: Tühistamise sertifikaat on loodud.

en: Revocation certificate created.
    
    Please move it to a medium which you can hide away; if Mallory gets
    access to this certificate he can use it to make your key unusable.
    It is smart to print this certificate and store it away, just in case
    your media become unreadable.  But have some caution:  The print system of
    your machine might store the data and make it available to others!
et: Tühistamise sertifikaat on loodud.
    
    Palun salvestage see andmekandjale, mida saate kindlasse kohta ära panna.
    Kui mallory saab sellele sertifikaadile juurdepääsu, võib ta seda kasutades
    muuta kõik teie võtmed kasutamiskõlbmatuks.
    Samuti on mõistlik trükkida see sertifikaat paberile ja panna hoiule juhuks,
    kui meedia muutub loetamatuks. Aga olge ettevaatlik: teie arvuti trükisüsteem
    võib salvestada need andmed ja teha teistele kättesaadavaks!

en: Save changes?
et: Salvestan muutused?

en: Secret key is available.
et: Salajane võti on kasutatav.

en: Secret parts of primary key are not available.
et: Primaarse võtme salajased komponendid ei ole kättesaadavad.

en: Select the algorithm to use.
    
    DSA (aka DSS) is the digital signature algorithm which can only be used
    for signatures.  This is the suggested algorithm because verification of
    DSA signatures are much faster than those of ElGamal.
    
    ElGamal is an algorithm which can be used for signatures and encryption.
    OpenPGP distinguishs between two flavors of this algorithms: an encrypt only
    and a sign+encrypt; actually it is the same, but some parameters must be
    selected in a special way to create a safe key for signatures: this program
    does this but other OpenPGP implementations are not required to understand
    the signature+encryption flavor.
    
    The first (primary) key must always be a key which is capable of signing;
    this is the reason why the encryption only ElGamal key is not available in
    this menu.
et: Valige kasutatav algoritm.
    
    DSA (ka DSS) on digitaalallkirja algoritm, mida saab kasutada ainult
    allkirjades. See on soovitatav algoritm, kuna DSA allkirjade kontroll
    on oluliselt kiirem ElGamal allkirjade kontrollimisest.
    
    ElGamal on algoritm, mida saab kasutada nii allkirjastamisel, kui ka
    krüptimisel. OpenPGP eristab selle algoritmi kahte varianti: ainult
    krüptivat ja krüptivat ning allkirjastavat. Algoritm on sama, aga
    turvaliseks allkirjastamiseks on vaja valida sobivad parameetrid. See
    programm toetab mõlemat varianti, aga teised OpenPGP realisatsioonid
    ei pruugi krüptivat ning allkirjastavat võimalust tunda.
    
    Esimene (primaarne) võti peab alati olema selline, mida saab kasutada
    allkirjastamisel; see on ka põhjus, miks selles menüüs ei lubata valida
    ainult krüptivat ElGamal võtit.

en: Set command line to view Photo IDs
et: Sea käsurida foto ID vaatamiseks

en: Show Photo IDs
et: Esita foto IDd

en: Signature expired %s
et: Allkiri aegus %s

en: Signature expires %s
et: Allkiri aegub %s

en: Signature is valid for? (0)
et: Allkiri on kehtiv kuni? (0)

en: Signature made %.*s using %s key ID %08lX
et: Allkirja lõi %.*s kasutades %s võtit ID %08lX

en: Signature notation:
et: Allkirja noteerimine:

en: Signature policy:
et: Allkirja poliitika:

en: Syntax: gpg [options] [files]
    Check signatures against known trusted keys
et: Süntaks: gpg [võtmed] [failid]
    kontrolli allkirju tuntud usaldusväärsete võtmetega

en: Syntax: gpg [options] [files]
    sign, check, encrypt or decrypt
    default operation depends on the input data
et: Süntaks: gpg [võtmed] [failid]
    allkirjasta, kontrolli, krüpti ja dekrüpti
    vaikimisi operatsioon sõltub sisendandmetest

en: The random number generator is only a kludge to let
    it run - it is in no way a strong RNG!
    
    DON'T USE ANY DATA GENERATED BY THIS PROGRAM!!
et: Juhuarvude generaator on ainult tühi kest, et programmid
    käiks - see EI OLE tugev juhuarvude generaator!
    
    ÄRGE KASUTAGE SELLE PROGRAMMI POOLT GENEREERITUD ANDMEID!!

en: The self-signature on "%s"
    is a PGP 2.x-style signature.
et: Iseenda allkiri "%s"
    on PGP 2.x stiilis allkiri.

en: The signature is not valid.  It does make sense to remove it from
    your keyring.
et: Allkiri ei ole kehtiv. Oleks mõistlik see võtmehoidlast kustutada.

en: The use of this algorithm is only supported by GnuPG.  You will not be
    able to use this key to communicate with PGP users.  This algorithm is also
    very slow, and may not be as secure as the other choices.
et: Seda algoritmi saab kasutada ainult GnuPG programmiga. Seda võtit ei saa
    kasutada suhtlemisel PGP kasutajatega. Lisak on see algoritm väga aeglane
    ja ei pruugi olla nii turvaline, kui teised.

en: There are no preferences on a PGP 2.x-style user ID.
et: PGP 2.x stiilis kasutaja ID ei oma seadeid.

en: This command is not allowed while in %s mode.
et: See käsklus ei ole %s moodis lubatud.

en: This is a secret key! - really delete?
et: See on salajane võti! - kas kustutan tõesti?

en: This is a signature which binds the user ID to the key. It is
    usually not a good idea to remove such a signature.  Actually
    GnuPG might not be able to use this key anymore.  So do this
    only if this self-signature is for some reason not valid and
    a second one is available.
et: See allkiri seob kasutaja ID võtmega. Sellist allkirja ei ole
    üldiselt soovitatav eemaldada. Peale selle kustutamist ei pruugi
    GnuPG enam olla võimeline seda võtit leidma. Kustutada võiks
    vaid siis, kui see allkiri ei ole miskipärast kehtiv ja on
    olemas ka teine allkiri, mis kasutajat võtmega seob.

en: This is a valid signature on the key; you normally don't want
    to delete this signature because it may be important to establish a
    trust connection to the key or another key certified by this key.
et: See on võtme kehtiv allkiri; tavaliselt seda ei soovita kustutada,
    kuna see allkiri võib olla vajalik, et kirjeldada antud võtme või
    antud võtmega sertifitseeritud teise võtme usaldatavust.

en: This key belongs to us
et: See võti kuulub meile

en: This key has been disabled
et: See võti on blokeeritud

en: This key has expired!
et: See võti on aegunud!

en: This key is due to expire on %s.
et: See võti aegub %s.

en: This key is not protected.
et: See võti ei ole kaitstud.

en: This key may be revoked by %s key
et: Selle võtme võib olla tühistanud %s võti

en: This key probably belongs to the owner
et: See võti kuulub tõenäoliselt omanikule

en: This signature can't be checked because you don't have the
    corresponding key.  You should postpone its deletion until you
    know which key was used because this signing key might establish
    a trust connection through another already certified key.
et: Seda allkirja ei saa kontrollida, kuna puudub allkirjale vastav võti.
    Te peaksite peatama kustutamise, kuni on teada, millist võtit see
    kasutab, sest see võti võib moodustada usaldussuhte läbi mõne juba
    sertifitseeritud võtme.

en: This signature expired on %s.
et: See allkiri aegub %s.

en: This would make the key unusable in PGP 2.x.
et: See muudab võtme PGP 2.x programmidega mitte-kasutatavaks.

en: To be revoked by:
et: Tühistaja:

en: To build the Web-of-Trust, GnuPG needs to know which keys are
    ultimately trusted - those are usually the keys for which you have
    access to the secret key.  Answer "yes" to set this key to
    ultimately trusted
et: Usalduse võrgu loomiseks peab GnuPG teadma, millised võtmed on
    absoluutselt usaldatavad. Need on tavaliselt võtmed, mille puhul
    on teil juurdepääs ka nende salajastele võtmetele. Kui soovite
    määrata seda võtit absoluutselt usaldatavaks, vastake "jah"

en: Total number processed: %lu
et: Töödeldud kokku: %lu

en: Unable to open photo "%s": %s
et: Fotot "%s" ei õnnestu avada: %s

en: Usage: gpg [options] [files] (-h for help)
et: Kasuta: gpg [võtmed] [failid] (-h näitab abiinfot)

en: Usage: gpgv [options] [files] (-h for help)
et: Kasuta: gpgv [võtmed] [failid] (-h näitab abiinfot)

en: Use this key anyway?
et: Kasutan seda võtit ikka?

en: User ID "%s" is revoked.
et: Kasutaja ID "%s" on tühistatud.

en: User ID is no longer valid
et: Kasutaja ID ei ole enam kehtiv

en: WARNING: "%s" is a deprecated option
et: HOIATUS: võtit "%s" ei soovitata kasutada.

en: WARNING: %s overrides %s
et: HOIATUS: %s määrab üle %s

en: WARNING: 2 files with confidential information exists.
et: HOIATUS: on olemas 2 faili konfidentsiaalse infoga.

en: WARNING: This is a PGP 2.x-style key.  Adding a designated revoker may cause
             some versions of PGP to reject this key.
et: HOIATUS: See on PGP2-stiilis võti. Määratud tühistaja lisamine võib
             põhjustada mõningaid PGP versioone seda võtit tagasi lükkama.

en: WARNING: This is a PGP2-style key.  Adding a photo ID may cause some versions
             of PGP to reject this key.
et: HOIATUS: See on PGP2-stiilis võti. Foto ID lisamine võib sundida mõningaid
             PGP versioone seda võtit tagasi lükkama.

en: WARNING: This key has been revoked by its owner!
et: HOIATUS: See võti on omaniku poolt tühistatud!

en: WARNING: This key is not certified with a trusted signature!
et: HOIATUS: Seda võtit ei ole sertifitseeritud usaldatava allkirjaga!

en: WARNING: This key is not certified with sufficiently trusted signatures!
et: HOIATUS: Seda võtit ei ole sertifitseeritud piisavalt usaldatava allkirjaga!

en: WARNING: This subkey has been revoked by its owner!
et: HOIATUS: See alamvõti on omaniku poolt tühistatud!

en: WARNING: Using untrusted key!
et: HOIATUS: Kasutan mitteusaldatavat võtit!

en: WARNING: We do NOT trust this key!
et: HOIATUS: Me EI usalda seda võtit!

en: WARNING: Weak key detected - please change passphrase again.
et: HOIATUS: Tuvastasin nõrga võtme - palun muutke uuesti parooli.

en: WARNING: `%s' is an empty file
et: HOIATUS: `%s' on tühi fail

en: WARNING: a user ID signature is dated %d seconds in the future
et: HOIATUS: kasutaja ID allkirja ajatempel on %d sekundit tulevikus

en: WARNING: appointing a key as a designated revoker cannot be undone!
et: HOIATUS: võtme seadmist määratud tühistajaks ei saa tagasi võtta!

en: WARNING: encrypted message has been manipulated!
et: HOIATUS: krüpteeritud teadet on muudetud!

en: WARNING: invalid notation data found
et: HOIATUS: leidsin vigased noteerimise andmed

en: WARNING: invalid size of random_seed file - not used
et: HOIATUS: vigane random_seed faili suurus - ei kasuta

en: WARNING: key %08lX may be revoked: fetching revocation key %08lX
et: HOIATUS: võti %08lX võib olla tühistatud: laen tühistamise võtit %08lX

en: WARNING: key %08lX may be revoked: revocation key %08lX not present.
et: HOIATUS: võti %08lX võib olla tühistatud: tühistamise võtit %08lX pole.

en: WARNING: message was encrypted with a weak key in the symmetric cipher.
et: HOIATUS: teade on krüptitud sümmeetrilise šifri nõrga võtmega.

en: WARNING: message was not integrity protected
et: HOIATUS: teate kooskõlalisus ei ole tagatud

en: WARNING: multiple signatures detected.  Only the first will be checked.
et: HOIATUS: leidsin mitu allkirja. Kontrollitakse ainult esimest.

en: WARNING: nothing exported
et: HOIATUS: midagi ei eksporditud

en: WARNING: options in `%s' are not yet active during this run
et: HOIATUS: seaded failis `%s' pole seekord veel aktiivsed

en: WARNING: program may create a core file!
et: HOIATUS: programm võib salvestada oma mälupildi!

en: WARNING: recipients (-r) given without using public key encryption
et: HOIATUS: määrati saajad (-r) aga ei kasutata avaliku võtme krüptograafiat

en: WARNING: secret key %08lX does not have a simple SK checksum
et: HOIATUS: salajases võtmes %08lX puudub lihtne SK kontrollsumma

en: WARNING: signature digest conflict in message
et: HOIATUS: allkirja lühend on teatega konfliktne

en: WARNING: unable to %%-expand notation (too large).  Using unexpanded.
et: HOIATUS: noteerimise %%-asendus ebaõnnestus (liiga suur). Kasutan kompaktset.

en: WARNING: unable to %%-expand policy url (too large).  Using unexpanded.
et: HOIATUS: poliisi urli %%-asendus ebaõnnestus (liiga suur). Kasutan kompaktset.

en: WARNING: unable to remove temp directory `%s': %s
et: HOIATUS: ei õnnestu eemaldada ajutist kataloogi `%s': %s

en: WARNING: unable to remove tempfile (%s) `%s': %s
et: HOIATUS: ei saa kustutada ajutist faili (%s) `%s': %s

en: WARNING: unsafe enclosing directory ownership on %s "%s"
et: HOIATUS: ebaturvaline kataloogi omanik %s "%s"

en: WARNING: unsafe enclosing directory permissions on %s "%s"
et: Hoiatus: ebaturvalised kataloogi õigused %s "%s"

en: WARNING: unsafe ownership on %s "%s"
et: HOIATUS: ebaturvaline omanik %s "%s"

en: WARNING: unsafe permissions on %s "%s"
et: HOIATUS: ebaturvalised õigused %s "%s"

en: WARNING: using insecure memory!
et: HOIATUS: kasutan ebaturvalist mälu!

en: WARNING: using insecure random number generator!!
et: HOIATUS: kasutan ebaturvalist juhuarvude generaatorit!!

en: We need to generate a lot of random bytes. It is a good idea to perform
    some other action (type on the keyboard, move the mouse, utilize the
    disks) during the prime generation; this gives the random number
    generator a better chance to gain enough entropy.
et: Me peame genereerima palju juhuslikke baite. Praegu oleks hea teostada
    arvutil mingeid teisi tegevusi (kirjutada klaviatuuril, liigutada hiirt,
    kasutada kettaid jne), see annaks juhuarvude generaatorile võimaluse
    koguda paremat entroopiat.

en: What keysize do you want? (1024)
et: Millist võtmepikkust te soovite? (1024)

en: When you sign a user ID on a key, you should first verify that the key
    belongs to the person named in the user ID.  It is useful for others to
    know how carefully you verified this.
    
    "0" means you make no particular claim as to how carefully you verified the
        key.
    
    "1" means you believe the key is owned by the person who claims to own it
        but you could not, or did not verify the key at all.  This is useful for
        a "persona" verification, where you sign the key of a pseudonymous user.
    
    "2" means you did casual verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint and checked the user ID on the
        key against a photo ID.
    
    "3" means you did extensive verification of the key.  For example, this could
        mean that you verified the key fingerprint with the owner of the key in
        person, and that you checked, by means of a hard to forge document with a
        photo ID (such as a passport) that the name of the key owner matches the
        name in the user ID on the key, and finally that you verified (by exchange
        of email) that the email address on the key belongs to the key owner.
    
    Note that the examples given above for levels 2 and 3 are *only* examples.
    In the end, it is up to you to decide just what "casual" and "extensive"
    mean to you when you sign other keys.
    
    If you don't know what the right answer is, answer "0".
et: Kui te allkirjastate võtme kasutaja ID, kontrollige kõigepealt, kas võti
    ikka kuulub antud ID-ga näidatud isikule. Teistel inimestel on hea teada,
    kui hoolikalt te seda kontrolli olete teostanud.
    
    "0" tähendab, et te ei väida oma kontrollimise kohta midagi.
    
    "1" tähendab, et te usute, et võtit omab isik, kes seda väidab omavat, kuid
        te ei saanud või ei soovinud seda väidet täiendavalt kontrollida. See
        on kasulik "persooni" kontrolliks, kui te allkirjastate isiku pseudo-
        nüümi võtit.
    
    "2" tähendab, et te teostasite võtme pealiskaudset kontrolli. See võib
        näiteks tähendada, et te kontrollisite võtme sõrmejälge ja kontrollisite
        võtme kasutaja ID foto ID vastu.
    
    "3" tähendab, et te teostasite võtme põhjalikku kontrolli. See võib näiteks
        tähendada, et võrdlesite võtme sõrmejälge võrme omanikuga otse suheldes
        ja et te kontrollisite raskesti võltsitavast allikast (nt. pass) et
        võtme omaniku nimi vastab võtmel näidatud kasutaja IDle ja te kontrol-
        lisite, et võtmel näidatud e-posti aadress kuulub võtme omanikule.
    
    pange tähele, et näited tasemete 2 ja 3 juures on *ainult* näited. Sõltub
    ainult teist, milline on "pealiskaudse" ja "põhjaliku" kontrolli tähendus,
    kui te allkirjastate teisi võtmeid.
    
    Kui te ei tea õiget vastust, vastake "0".

en: You are about to revoke these signatures:
et: Te asute tühistama järgmisi allkirju:

en: You are using the `%s' character set.
et: Te kasutate kooditabelit `%s'.

en: You can't change the expiration date of a v3 key
et: v3 võtme aegumise aega ei saa muuta.

en: You can't delete the last user ID!
et: Viimast kasutaja ID ei saa kustutada!

en: You did not specify a user ID. (you may use "-r")
et: Te ei määranud kasutaja IDd. (võite kasutada võtit "-r")

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
et: Te ei soovi parooli - see on tõenäoliselt *halb* idee!

en: You don't want a passphrase - this is probably a *bad* idea!
    I will do it anyway.  You can change your passphrase at any time,
    using this program with the option "--edit-key".
et: Te ei soovi parooli - see on tõenäoliselt *halb* idee!
    Ma siiski täidan teie soovi. Te saate oma parooli alati muuta,
    kasutades seda programmi võtmega "--edit-key".

en: You have signed these user IDs:
et: Te olete allkirjastanud järgnevad kasutaja IDd:

en: You may not add a designated revoker to a PGP 2.x-style key.
et: PGP 2.x-stiili võtmele ei saa määratud tühistajat lisada.

en: You may not add a photo ID to a PGP2-style key.
et: Foto IDd ei saa PGP2 võtmele lisada.

en: You may not make an OpenPGP signature on a PGP 2.x key while in --pgp2 mode.
et: --pgp2 moodis ei saa PGP 2.x võtmele OpenPGP allkirja anda.

en: You must select at least one key.
et: Te peata valima vähemalt ühe võtme.

en: You must select at least one user ID.
et: Te peate valima vähemalt ühe kasutaja ID.

en: You need a Passphrase to protect your secret key.
et: Te vajate oma salajase võtme kaitsmiseks parooli.

en: You need a passphrase to unlock the secret key for user:
    "%.*s"
    %u-bit %s key, ID %08lX, created %s%s
et: Te vajate kasutaja salajase võtme lahtilukustamiseks parooli:
    "%.*s"
    %u-bitti %s võti, ID %08lX, loodud %s%s

en: You selected this USER-ID:
        "%s"
et: Te valisite selle KASUTAJA-ID:
        "%s"

en: You should specify a reason for the certification.  Depending on the
    context you have the ability to choose from this list:
      "Key has been compromised"
          Use this if you have a reason to believe that unauthorized persons
          got access to your secret key.
      "Key is superseded"
          Use this if you have replaced this key with a newer one.
      "Key is no longer used"
          Use this if you have retired this key.
      "User ID is no longer valid"
          Use this to state that the user ID should not longer be used;
          this is normally used to mark an email address invalid.
et: Te peate määrama sertifitseerimise põhjuse. Sõltuvalt kontekstist on
    teil võimalus valida üks järgnevaist:
      "Võti on kompromiteeritud"
          Kasutage seda, kui teil on põhjust uskuda, et autoriseerimata
          isikud on saanud juurdepääsu teie salajasele võtmele.
      "Võti on asendatud"
          Kasutage seda, kui te olete selle võtme asendanud uuemaga.
      "Võti ei ole enam kasutusel"
          Kasutage seda, kui te ei kasuta enam seda võtit.
      "Kasutaja ID ei ole enam kehtiv"
          Kasutage seda märkimaks, et konkreetset kasutaja ID ei peaks enam
          kasutama; seda kasutatakse tavaliselt märkimaks vigast e-posti aadressi.

en: Your current signature on "%s"
    has expired.
et: Teie praegune allkiri "%s"
    on aegunud.

en: Your current signature on "%s"
    is a local signature.
et: Teie praegune allkiri "%s"
    on lokaalne allkiri.

en: Your decision?
et: Teie otsus?

en: Your selection?
et: Teie valik?

en: Your system can't display dates beyond 2038.
    However, it will be correctly handled up to 2106.
et: Teie süsteem ei saa esitada kuupäevi peale aastat 2038.
    Siiski käsitletakse neid korrektselt aastani 2106.

en: [User id not found]
et: [Kasutaja id puudub]

en: [expired]
et: [aegunud]

en: [filename]
et: [failinimi]

en: [revocation]
et: [tühistamine]

en: [revoked]
et: [tühistatud]

en: [self-signature]
et: [iseenda allkiri]

en: [uncertain]
et: [ebakindel]

en: `%s' already compressed
et: `%s' on juba pakitud

en: `%s' is not a regular file - ignored
et: `%s' ei ole tavaline fail - ignoreerin

en: `%s' is not a valid long keyID
et: `%s' ei ole kehtiv pikk võtmeID

en: a notation name must have only printable characters or spaces, and end with an '='
et: noteerimise nimes võivad olla ainult trükitavad sümbolid või tühikud
    ning lõpus peab olema '='

en: a notation value must not use any control characters
et: noteerimise väärtus ei või sisaldada kontroll sümboleid

en: a user notation name must contain the '@' character
et: kasutaja noteerimise nimi peab sisaldama '@' märki

en: add a photo ID
et: lisa foto ID

en: add a revocation key
et: lisa tühistamise võti

en: add a secondary key
et: lisa sekundaarne võti

en: add a user ID
et: lisa kasutaja ID

en: add this keyring to the list of keyrings
et: lisa see võtmehoidla võtmehoidlate nimekirja

en: add this secret keyring to the list
et: lisa see salajaste võtmete hoidla nimekirja

en: addphoto
et: lisa foto

en: always use a MDC for encryption
et: krüptimisel kasuta alati MDC

en: anonymous recipient; trying secret key %08lX ...
et: anonüümne saaja; proovin salajast võtit %08lX ...

en: armor header:
et: pakendi päis:

en: armor: %s
et: pakend: %s

en: assume no on most questions
et: eelda enamus küsimustele ei vastust

en: assume yes on most questions
et: eelda enamus küsimustele jah vastust

en: assuming %s encrypted data
et: eeldan %s krüpteeritud andmeid

en: assuming bad signature from key %08lX due to an unknown critical bit
et: eeldan tundmatu kriitilise biti tõttu võtmel %08lX vigast allkirja

en: assuming signed data in `%s'
et: eeldan allkirjastatud andmeid failis `%s'

en: bad MPI
et: halb MPI

en: bad URI
et: halb URI

en: bad certificate
et: halb sertifikaat

en: bad key
et: halb võti

en: bad passphrase
et: halb parool

en: bad public key
et: halb avalik võti

en: bad secret key
et: halb salajane võti

en: bad signature
et: halb allkiri

en: batch mode: never ask
et: pakettmood: ära küsi kunagi

en: be somewhat more quiet
et: ole mõnevõrra vaiksem

en: binary
et: binaarne

en: build_packet failed: %s
et: build_packet ebaõnnestus: %s

en: can't close `%s': %s
et: `%s' ei õnnestu sulgeda: %s

en: can't connect to `%s': %s
et: ei õnnestu luua ühendust serveriga `%s': %s

en: can't create %s: %s
et: %s ei õnnestu luua: %s

en: can't create `%s': %s
et: `%s' ei õnnestu luua: %s

en: can't create directory `%s': %s
et: kataloogi `%s' ei õnnestu luua: %s

en: can't disable core dumps: %s
et: ei õnnestu blokeerida mälupildi salvestamist: %s

en: can't do that in batchmode
et: seda ei saa teha pakettmoodis

en: can't do that in batchmode without "--yes"
et: pakettmoodis ei õnnestu seda teha võtmeta "--yes"

en: can't get key from keyserver: %s
et: võtmeserverist ei saa võtit: %s

en: can't get server read FD for the agent
et: agendiga suhtlemiseks ei õnnestu saada lugemise FD

en: can't get server write FD for the agent
et: agendiga suhtlemiseks ei õnnestu saada kirjutamise FD

en: can't handle public key algorithm %d
et: ei oska käsitleda avaliku võtme algoritmi %d

en: can't handle text lines longer than %d characters
et: ei suuda käsitleda tekstiridu mis on pikemad, kui %d sümbolit

en: can't handle these multiple signatures
et: neid allkirju ei õnnestu töödelda

en: can't open %s: %s
et: %s ei õnnestu avada: %s

en: can't open `%s'
et: `%s' ei õnnestu avada

en: can't open `%s': %s
et: `%s' ei õnnestu avada: %s

en: can't open file: %s
et: faili ei õnnestu avada: %s

en: can't open signed data `%s'
et: allkirjastatud andmete avamine ebaõnnestus `%s'

en: can't open the keyring
et: võtmehoidlat ei õnnestu avada

en: can't put a policy URL into v3 (PGP 2.x style) signatures
et: poliisi URLi ei saa v3 (PGP 2.x) allkirjadesse panna

en: can't put a policy URL into v3 key (PGP 2.x style) signatures
et: poliisi URLi ei saa v3 võtme (PGP 2.x) allkirjadesse panna

en: can't put notation data into v3 (PGP 2.x style) key signatures
et: noteerimise infot ei saa v3 (PGP 2.x stiilis) võtme allkirja lisada

en: can't put notation data into v3 (PGP 2.x style) signatures
et: noteerimise infot ei saa v3 (PGP 2.x stiilis) allkirja lisada

en: can't query password in batchmode
et: pakettmoodis ei saa parooli küsida

en: can't read `%s': %s
et: `%s' ei õnnestu lugeda: %s

en: can't search keyserver: %s
et: võtmeserverist ei saa otsida: %s

en: can't set client pid for the agent
et: agendile ei õnnestu seada kliendi pid

en: can't stat `%s': %s
et: ei õnnestu lugeda `%s' atribuute: %s

en: can't use a symmetric ESK packet due to the S2K mode
et: S2K moodi tõttu ei saa sümmeetrilist ESK paketti kasutada

en: can't write `%s': %s
et: `%s' ei õnnestu kirjutada: %s

en: cancelled by user
et: katkestatud kasutaja poolt

en: cannot appoint a PGP 2.x style key as a designated revoker
et: PGP 2.x stiilis võtit ei saa nimetada määratud tühistajaks

en: cannot avoid weak key for symmetric cipher; tried %d times!
et: sümmeetrilises šifris ei õnnestu vältida nõrga võtme kasutamist; proovisin %d korda!

en: change the expire date
et: muuda aegumise kuupäeva

en: change the ownertrust
et: muuda omaniku usaldust

en: change the passphrase
et: muuda parooli

en: check key signatures
et: kontrolli võtmete allkirju

en: checking at depth %d signed=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d
et: kontrollin sügavusel %d allkirjastatud=%d ot(-/q/n/m/f/u)=%d/%d/%d/%d/%d/%d

en: checking created signature failed: %s
et: Loodud allkirja ei õnnestu kontrollida: %s

en: checking keyring `%s'
et: kontrollin võtmehoidlat `%s'

en: checking the trustdb
et: kontrollin trustdb faili

en: checksum error
et: kontrollsumma viga

en: cipher algorithm %d%s is unknown or disabled
et: šifri algoritm %d%s on tundmatu või blokeeritud

en: cipher extension "%s" not loaded due to unsafe permissions
et: ebaturvaliste õiguste tõttu ei laetud šifri laiendust "%s"

en: communication problem with gpg-agent
et: probleem gpg-agent programmiga suhtlemisel

en: completes-needed must be greater than 0
et: completes-needed peab olema suurem, kui 0

en: compress algorithm must be in range %d..%d
et: pakkimise algoritm peab olema vahemikust %d..%d

en: conflicting commands
et: vastuolulised käsud

en: could not parse keyserver URI
et: ei saa parsida võtmeserveri URI

en: create ascii armored output
et: loo ascii pakendis väljund

en: data not saved; use option "--output" to save it
et: andmeid ei salvestatud; salvestamiseks kasutage võtit "--output"

en: dearmoring failed: %s
et: lahtipakendamine ebaõnnestus: %s

en: decrypt data (default)
et: dekrüpteeri andmed (vaikimisi)

en: decryption failed: %s
et: lahtikrüpteerimine ebaõnnestus: %s

en: decryption okay
et: lahtikrüpteerimine õnnestus

en: delete a secondary key
et: kustuta sekundaarne võti

en: delete signatures
et: kustuta allkirjad

en: delete user ID
et: kustuta kasutaja ID

en: deleting keyblock failed: %s
et: võtmebloki kustutamine ebaõnnestus: %s

en: digest algorithm `%s' is read-only in this release
et: sõnumilühendi algoritm `%s' ei ole selles versioonis muudetav

en: disable a key
et: blokeeri võti

en: do not force v3 signatures
et: ära kasuta v3 allkirju

en: do not force v4 key signatures
et: ära kasuta v3 võtme allkirju

en: do not make any changes
et: ära tee mingeid muutusi

en: don't use the terminal at all
et: ära kasuta terminali

en: emulate the mode described in RFC1991
et: emuleeri dokumendis RFC1991 kirjeldatud moodi

en: enable a key
et: luba võti

en: enarmoring failed: %s
et: pakendamine ebaõnnestus: %s

en: encrypt data
et: krüpteeri andmed

en: encrypted with %s key, ID %08lX
et: krüpteeritud %s võtmega, ID %08lX

en: encrypted with %u-bit %s key, ID %08lX, created %s
et: krüpteeritud %u-bitise %s võtmega, ID %08lX, loodud %s

en: encrypted with unknown algorithm %d
et: krüpteeritud tundmatu algoritmiga %d

en: encrypting a message in --pgp2 mode requires the IDEA cipher
et: teate krüpteerimine --pgp2 moodis nõuab IDEA šiffrit

en: encryption only with symmetric cipher
et: krüpteerimine kasutades ainult sümmeetrilist šifrit

en: error creating `%s': %s
et: viga `%s' loomisel: %s

en: error creating keyring `%s': %s
et: viga võtmehoidla `%s' loomisel: %s

en: error creating passphrase: %s
et: viga parooli loomisel: %s

en: error finding trust record: %s
et: viga usalduse kirje otsimisel: %s

en: error in trailer line
et: viga lõpetaval real

en: error reading `%s': %s
et: viga `%s' lugemisel: %s

en: error reading keyblock: %s
et: viga võtmebloki lugemisel: %s

en: error reading secret keyblock `%s': %s
et: viga salajase võtmebloki `%s' lugemisel: %s

en: error sending to `%s': %s
et: viga teate saatmisel serverile `%s': %s

en: error writing keyring `%s': %s
et: viga võtmehoidlasse `%s' kirjutamisel: %s

en: error writing public keyring `%s': %s
et: viga avaliku võtme võtmehoidlasse `%s' kirjutamisel: %s

en: error writing secret keyring `%s': %s
et: viga salajase võtme võtmehoidlasse `%s' kirjutamisel: %s

en: error: invalid fingerprint
et: viga: vigane sõrmejälg

en: error: missing colon
et: viga: puudub koolon

en: error: no ownertrust value
et: viga: usalduse väärtus puudub

en: export keys
et: ekspordi võtmed

en: export keys to a key server
et: ekspordi võtmed võtmeserverisse

en: export the ownertrust values
et: ekspordi usalduse väärtused

en: external program calls are disabled due to unsafe options file permissions
et: väliste programmide käivitamine on blokeeritud, kuna seadete failil on
    ebaturvalised õigused

en: failed sending to `%s': status=%u
et: teate saatmine serverile `%s' ebaõnnestus: olek=%u

en: failed to initialize the TrustDB: %s
et: TrustDB initsialiseerimine ebaõnnestus: %s

en: failed to rebuild keyring cache: %s
et: võtmehoidla vahemälu uuesti loomine ebaõnnestus: %s

en: file close error
et: viga faili sulgemisel

en: file create error
et: viga faili loomisel

en: file delete error
et: viga faili kustutamisel

en: file exists
et: fail on olemas

en: file open error
et: viga faili avamisel

en: file read error
et: viga faili lugemisel

en: file rename error
et: viga faili ümber nimetamisel

en: file write error
et: viga faili kirjutamisel

en: fix a corrupted trust database
et: paranda vigane usalduse andmebaas

en: flag user ID as primary
et: märgi kasutaja ID primaarseks

en: force v3 signatures
et: kasuta v3 allkirju

en: force v4 key signatures
et: kasuta v4 võtme allkirju

en: forcing compression algorithm %s (%d) violates recipient preferences
et: pakkimise algoritmi %s (%d) kasutamine on vastuolus saaja eelistustega

en: forcing digest algorithm %s (%d) violates recipient preferences
et: sõnumilühendi algoritmi %s (%d) kasutamine on vastuolus saaja eelistustega

en: forcing symmetric cipher %s (%d) violates recipient preferences
et: sümmetrilise šifri %s (%d) kasutamine on vastuolus saaja eelistustega

en: general error
et: üldine viga

en: generate a new key pair
et: genereeri uus võtmepaar

en: generate a revocation certificate
et: genereeri tühistamise sertifikaat

en: generating the deprecated 16-bit checksum for secret key protection
et: loon salajase võtme kaitseks mittesoovitavat 16 bitist kontrollsummat

en: gpg-agent is not available in this session
et: gpg-agent ei ole sesses sessioonis kasutatav

en: gpg-agent protocol version %d is not supported
et: gpg-agendi protokolli versioon %d ei ole toetatud

en: iImMqQsS
et: iItTvVjJ

en: import keys from a key server
et: impordi võtmed võtmeserverist

en: import ownertrust values
et: impordi usalduse väärtused

en: import/merge keys
et: impordi/mesti võtmed

en: input line %u too long or missing LF
et: sisendrida %u on liiga pikk või seavahetus puudub

en: input line longer than %d characters
et: sisendrida on pikem, kui %d sümbolit

en: invalid S2K mode; must be 0, 1 or 3
et: vigane S2K mood; peab olema 0, 1 või 3

en: invalid argument
et: vigane argument

en: invalid armor
et: vigane pakend

en: invalid armor header:
et: vigane pakendi päis:

en: invalid armor: line longer than %d characters
et: vigane pakend: rida on pikem, kui %d sümbolit

en: invalid character in preference string
et: lubamatu sümbol eelistuste sõnes

en: invalid clearsig header
et: vigane avateksti allkirja päis

en: invalid dash escaped line:
et: vigane kriipsudega märgitud rida:

en: invalid default preferences
et: vigased vaikimisi eelistused

en: invalid default-check-level; must be 0, 1, 2, or 3
et: vigane vaikimisi kontrolli mood; peab olema 0, 1, 2 või 3

en: invalid export options
et: vigased ekspordi võtmed

en: invalid hash algorithm `%s'
et: vigane räsialgoritm `%s'

en: invalid import options
et: vigased impordi võtmed

en: invalid keyring
et: vigane võtmehoidla

en: invalid packet
et: vigane pakett

en: invalid passphrase
et: vigane parool

en: invalid personal cipher preferences
et: vigased isikliku šifri eelistused

en: invalid personal compress preferences
et: vigased isikliku pakkimise eelistused

en: invalid personal digest preferences
et: vigased isikliku lühendi eelistused

en: invalid radix64 character %02x skipped
et: vigane radix64 sümbol %02x vahele jäetud

en: invalid response from agent
et: vigane vastus agendilt

en: invalid root packet detected in proc_tree()
et: proc_tree() tuvastas vigase juurmise paketi

en: invalid symkey algorithm detected (%d)
et: tuvastasin vigase sümmeetrilise võtme algoritmi (%d)

en: invalid value
et: vigane väärtus

en: key %08lX has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
et: võti %08lX loodi %lu sekund tulevikus (ajahüpe või kella probleem)

en: key %08lX has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
et: võti %08lX loodi %lu sekundit tulevikus (ajahüpe või kella probleem)

en: key %08lX incomplete
et: võti %08lX ei ole täielik

en: key %08lX marked as ultimately trusted
et: võti %08lX on märgitud abslouutselt usaldatavaks

en: key %08lX occurs more than once in the trustdb
et: võti %08lX esineb trustdb failis enam kui korra

en: key %08lX: "%s" %d new signatures
et: võti %08lX: "%s" %d uut allkirja

en: key %08lX: "%s" %d new subkeys
et: võti %08lX: "%s" %d uut alamvõtit

en: key %08lX: "%s" %d new user IDs
et: võti %08lX: "%s" %d uut kasutaja IDd

en: key %08lX: "%s" 1 new signature
et: võti %08lX: "%s" 1 uus allkiri

en: key %08lX: "%s" 1 new subkey
et: võti %08lX: "%s" 1 uus alamvõti

en: key %08lX: "%s" 1 new user ID
et: võti %08lX: "%s" 1 uus kasutaja ID

en: key %08lX: "%s" not changed
et: võti %08lX: "%s" ei muudetud

en: key %08lX: "%s" revocation certificate added
et: võti %08lX: "%s" tühistamise sertifikaat lisatud

en: key %08lX: "%s" revocation certificate imported
et: võti %08lX: "%s" tühistamise sertifikaat imporditud

en: key %08lX: HKP subkey corruption repaired
et: võti %08lX: HKP alamvõtme rike parandatud

en: key %08lX: PGP 2.x style key - skipped
et: võti %08lX: PGP 2.x stiilis võti - jätsin vahele

en: key %08lX: accepted as trusted key
et: võti %08lX: aktsepteerin usaldusväärse võtmena

en: key %08lX: accepted non self-signed user ID '%s'
et: võti %08lX: aktsepteerisin iseenda poolt allakirjutamata kasutaja ID '%s'

en: key %08lX: already in secret keyring
et: võti %08lX: on juba salajaste võtmete hoidlas

en: key %08lX: can't locate original keyblock: %s
et: võti %08lX: ei leia algset võtmeblokki: %s

en: key %08lX: can't read original keyblock: %s
et: võti %08lX: ei õnnestu lugeda algset võtmeblokki: %s

en: key %08lX: direct key signature added
et: võti %08lX: lisatud vahetu võtme allkiri

en: key %08lX: doesn't match our copy
et: võti %08lX: ei sobi meie koopiaga

en: key %08lX: duplicated user ID detected - merged
et: võti %08lX: tuvastasin dubleeritud kasutaja ID - mestisin

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - rejected
et: võti %08lX: vigane tühistamise sertifikaat: %s - lükkasin tagasi

en: key %08lX: invalid revocation certificate: %s - skipped
et: võti %08lX: vigane tühistamise sertifikaat: %s - jätan vahele

en: key %08lX: invalid self-signature on user id "%s"
et: võti %08lX: kasutajal "%s" on vigane iseenda allkiri

en: key %08lX: invalid subkey binding
et: võti %08lX: vigane alamvõtme seos

en: key %08lX: invalid subkey revocation
et: võti %08lX: vigane alamvõtme tühistamine

en: key %08lX: key has been revoked!
et: võti %08lX: võti on tühistatud!

en: key %08lX: new key - skipped
et: võti %08lX: uus võti - jätsin vahele

en: key %08lX: no public key - can't apply revocation certificate
et: võti %08lX: avalik võti puudub - tühistamise sertifikaati ei saa rakendada

en: key %08lX: no public key for trusted key - skipped
et: võti %08lX: usaldataval võtmel pole avalikku võtit - jätsin vahele

en: key %08lX: no subkey for key binding
et: võti %08lX: võtmeseosel puudub alamvõti

en: key %08lX: no subkey for key revocation
et: võti %08lX: võtme tühistamiseks puudub alamvõti

en: key %08lX: no subkey for subkey revocation packet
et: võti %08lX: alamvõtme tühistamise paketile puudub alamvõti

en: key %08lX: no user ID
et: võti %08lX: kasutaja ID puudub

en: key %08lX: no user ID for signature
et: võti %08lX: allkirjal puudub kasutaja ID

en: key %08lX: no valid user IDs
et: võti %08lX: puudub kehtiv kasutaja ID

en: key %08lX: non exportable signature (class %02x) - skipped
et: võti %08lX: mitte eksporditav allkiri (klass %02x) - jätan vahele

en: key %08lX: not a rfc2440 key - skipped
et: võti %08lX: ei ole rfc2440 võti - jätsin vahele

en: key %08lX: not protected - skipped
et: võti %08lX: ei ole kaitstud - jätsin vahele

en: key %08lX: public key "%s" imported
et: võti %08lX: avalik võti "%s" on imporditud

en: key %08lX: public key not found: %s
et: võti %08lX: avalikku võtit ei leitud: %s

en: key %08lX: removed multiple subkey binding
et: võti %08lX: vigane mitme alamvõtme seos

en: key %08lX: removed multiple subkey revocation
et: võti %08lX: eemaldasin mitme alamvõtme tühistamise

en: key %08lX: revocation certificate at wrong place - skipped
et: võti %08lX: tühistamise sertifikaat on vales kohas - jätan vahele

en: key %08lX: secret key imported
et: võti %08lX: salajane võti on imporditud

en: key %08lX: secret key not found: %s
et: võti %08lX: salajast võtit ei leitud: %s

en: key %08lX: secret key with invalid cipher %d - skipped
et: võti %08lX: salajane võti vigase šifriga %d - jätsin vahele

en: key %08lX: secret key without public key - skipped
et: võti %08lX: salajane võti avaliku võtmeta - jätsin vahele

en: key %08lX: skipped subkey
et: võti %08lX: jätsin alamvõtme vahele

en: key %08lX: skipped user ID '
et: võti %08lX: jätsin vahele kasutaja ID '

en: key %08lX: subkey has been revoked!
et: võti %08lX: alamvõti on tühistatud!

en: key %08lX: subkey signature in wrong place - skipped
et: võti %08lX: alamvõtme allkiri on vales kohas - jätan vahele

en: key %08lX: this is a PGP generated ElGamal key which is NOT secure for signatures!
et: võti %08lX: see on PGP genereeritud ElGamal võti ja EI OLE allkirjastamiseks turvaline!

en: key %08lX: unexpected signature class (0x%02X) - skipped
et: võti %08lX: ootamatu allkirja klass (0x%02x) - jätan vahele

en: key %08lX: unsupported public key algorithm
et: võti %08lX: mittetoetatud avaliku võtme algoritm

en: key %08lX: unsupported public key algorithm on user id "%s"
et: võti %08lX: mittetoetatud avaliku võtme algoritm kasutajaga "%s"

en: key `%s' not found: %s
et: võtit '%s' ei leitud: %s

en: key has been created %lu second in future (time warp or clock problem)
et: võti loodi %lu sekund tulevikus (ajahüpe või kella probleem)

en: key has been created %lu seconds in future (time warp or clock problem)
et: võti loodi %lu sekundit tulevikus (ajahüpe või kella probleem)

en: key incomplete
et: mittetäielik võti

en: key is not flagged as insecure - can't use it with the faked RNG!
et: võti ei ole märgitud ebaturvaliseks - sellega ei saa võlts RNGd kasutada!

en: key marked as ultimately trusted.
et: võti on märgitud abslouutselt usaldatuks.

en: keyring `%s' created
et: võtmehoidla `%s' on loodud

en: keyserver error
et: võtmeserveri viga

en: keysize invalid; using %u bits
et: vigane võtme suurus; kasutan %u bitti

en: keysize rounded up to %u bits
et: võtme suurus ümardatud üles %u bitini

en: keysize too large; %d is largest value allowed.
et: võtmepikkus on liiga suur; suurim lubatud väärtus on %d.

en: keysize too small; 1024 is smallest value allowed for RSA.
et: võtmepikkus on liiga väike; RSA korral on väikseim väärtus 1024.

en: keysize too small; 768 is smallest value allowed.
et: võtmepikkus on liiga väike; väikseim lubatud väärtus on 768.

en: line too long
et: rida on liiga pikk

en: list key and user IDs
et: näita võtit ja kasutaja IDd

en: list keys
et: näita võtmeid

en: list keys and fingerprints
et: näita võtmeid ja sõrmejälgi

en: list keys and signatures
et: näita võtmeid ja allkirju

en: list only the sequence of packets
et: näita ainult pakettide järjendeid

en: list preferences (expert)
et: näita eelistusi (ekspert)

en: list preferences (verbose)
et: näita eelistusi (detailsena)

en: list secret keys
et: näita salajasi võtmeid

en: list signatures
et: näita allkirju

en: make a detached signature
et: loo eraldiseisev allkiri

en: make timestamp conflicts only a warning
et: teata ajatemplite konfliktist ainult hoiatusega

en: make_keysig_packet failed: %s
et: make_keysig_packet ebaõnnestus: %s

en: malformed CRC
et: vigane CRC

en: malformed GPG_AGENT_INFO environment variable
et: vigane GPG_AGENT_INFO keskkonnamuutuja

en: malformed user id
et: vigane kasutaja id

en: marginals-needed must be greater than 1
et: marginals-needed peab olema suurem, kui 1

en: max-cert-depth must be in range 1 to 255
et: max-cert-depth peab olema vahemikus 1 kuni 255

en: moving a key signature to the correct place
et: tõstan võtme allkirja õigesse kohta

en: nN
et: eE

en: nested clear text signatures
et: avateksti allkirjad üksteise sees

en: network error
et: võrgu viga

en: never
et: mitte kunagi

en: never use a MDC for encryption
et: krüptimisel ära kasuta kunagi MDC

en: new configuration file `%s' created
et: uus omaduste fail `%s' on loodud

en: next trustdb check due at %s
et: trustdb järgmine kontroll %s

en: no
et: ei

en: no = sign found in group definition "%s"
et: grupi definitsioonis "%s" puudub sümbol =

en: no corresponding public key: %s
et: vastavat avalikku võtit pole: %s

en: no default secret keyring: %s
et: puudub salajaste võtmete vaikimisi võtmehoidla: %s

en: no entropy gathering module detected
et: entroopia kogumise moodul puudub

en: no need for a trustdb check
et: trustdb kontrolliks puudub vajadus

en: no remote program execution supported
et: mittelokaalse programmi käivitamist ei toetata

en: no revocation keys found for `%s'
et: `%s' jaoks pole tühistamise võtmeid

en: no secret key
et: salajast võtit pole

en: no secret subkey for public subkey %08lX - ignoring
et: avalikul alamvõtmel %08lX puudub salajane alamvõti - ignoreerin

en: no signed data
et: allkirjastatud andmeid pole

en: no such user id
et: sellist kasutaja id pole

en: no ultimately trusted keys found
et: absoluutselt usaldatavaid võtmeid pole

en: no valid OpenPGP data found.
et: ei leia OpenPGP andmeid.

en: no valid addressees
et: kehtivaid aadresse pole

en: no writable keyring found: %s
et: ei leia kirjutatavat võtmehoidlat: %s

en: no writable public keyring found: %s
et: kirjutatavat avalike võtmete hoidlat pole: %s

en: no writable secret keyring found: %s
et: kirjutatavat salajaste võtmete hoidlat pole: %s

en: not a detached signature
et: ei ole eraldiseisev allkiri

en: not encrypted
et: krüptimata

en: not human readable
et: pole inimese poolt loetav

en: not processed
et: ei töödeldud

en: not supported
et: ei ole toetatud

en: note: random_seed file is empty
et: märkus: random_seed fail on tühi

en: note: random_seed file not updated
et: märkus: random_seed faili ei uuendatud

en: okay, we are the anonymous recipient.
et: ok, me oleme anonüümne teate saaja.

en: old encoding of the DEK is not supported
et: vana DEK kodeerimine ei ole toetatud

en: old style (PGP 2.x) signature
et: vana stiili (PGP 2.x) allkiri

en: operation is not possible without initialized secure memory
et: initsialiseerimata turvalise mäluta ei ole operatsioon võimalik

en: option file `%s': %s
et: võtmete fail `%s': %s

en: original file name='%.*s'
et: algne failinimi on='%.*s'

en: ownertrust information cleared
et: omaniku usalduse info puhastatud

en: passphrase not correctly repeated; try again
et: parooli ei korratud õieti; proovige uuesti

en: passphrase too long
et: liiga pikk parool

en: please do a --check-trustdb
et: palun tehke --check-trustdb

en: please enter an optional but highly suggested email address
et: palun e-posti aadress, aadress ei ole kohustuslik, aga väga soovitav

en: please see http://www.gnupg.org/faq.html for more information
et: Lisainfot leiate lehelt http://www.gnupg.org/faq.html

en: please see http://www.gnupg.org/why-not-idea.html for more information
et: lisainfot leiate lehelt http://www.gnupg.org/why-not-idea.html

en: please use "%s%s" instead
et: palun kasutage selle asemel "%s%s"

en: preference %c%lu duplicated
et: eelistus %c%lu on duplikaat

en: preference %c%lu is not valid
et: eelistus %c%lu ei ole lubatud

en: premature eof (in CRC)
et: enneaegne faililõpp (poolik CRC)

en: premature eof (in Trailer)
et: enneaegne faililõpp (lõpetaval real)

en: premature eof (no CRC)
et: enneaegne faililõpp (puudub CRC)

en: primary
et: primaarne

en: problem handling encrypted packet
et: probleem krüptitud paketi käsitlemisel

en: problem with the agent - disabling agent use
et: probleem agendiga - blokeerin agendi kasutamise

en: problem with the agent: agent returns 0x%lx
et: probleem agendiga: agent tagastas 0x%lx

en: prompt before overwriting
et: küsi enne ülekirjutamist

en: protection algorithm %d%s is not supported
et: kaitse algoritm %d%s ei ole toetatud

en: public and secret key created and signed.
et: avalik ja salajane võti on loodud ja allkirjastatud.

en: public key %08lX is %lu second newer than the signature
et: avalik võti %08lX on %lu sekund uuem, kui allkiri

en: public key %08lX is %lu seconds newer than the signature
et: avalik võti %08lX on %lu sekundit uuem, kui allkiri

en: public key %08lX not found: %s
et: ei leia avalikku võtit %08lX: %s

en: public key decryption failed: %s
et: avaliku võtmega lahtikrüpteerimine ebaõnnestus: %s

en: public key does not match secret key!
et: avalik võti ei sobi salajase võtmega!

en: public key encrypted data: good DEK
et: avaliku võtmega krüpteeritud andmed: hea DEK

en: public key is %08lX
et: avalik võti on %08lX

en: public key not found
et: ei leia avalikku võtit

en: public key of ultimately trusted key %08lX not found
et: puudub absoluutselt usaldatava võtme %08lX avalik võti

en: q
et: v

en: qQ
et: vV

en: quit
et: välju

en: quit this menu
et: välju sellest menüüst

en: quoted printable character in armor - probably a buggy MTA has been used
et: kvooditud sümbol pakendis - tõenäoliselt on kasutatud vigast MTA programmi

en: read error: %s
et: viga lugemisel: %s

en: read options from file
et: loe võtmed failist

en: reading from `%s'
et: loen failist `%s'

en: reading options from `%s'
et: loen võtmeid failist `%s'

en: reading stdin ...
et: loen standardsisendit ...

en: reason for revocation:
et: tühistamise põhjus:

en: remove keys from the public keyring
et: eemalda võtmed avalike võtmete hoidlast

en: remove keys from the secret keyring
et: eemalda võtmed salajaste võtmete hoidlast

en: requesting key %08lX from %s
et: küsin võtit %08lX võtmeserverist %s

en: resource limit
et: ressursi limiit

en: rev! subkey has been revoked: %s
et: rev! alamvõti on tühistatud: %s

en: rev- faked revocation found
et: rev- leitud võltsitud tühistamine

en: rev? problem checking revocation: %s
et: rev? probleem tühistamise kontrollimisel: %s

en: revocation comment:
et: tühistamise kommentaar:

en: revoke a secondary key
et: tühista sekundaarne võti

en: revoke a user ID
et: tühista kasutaja ID

en: revoke signatures
et: tühista allkirjad

en: rounded up to %u bits
et: ümardatud üles %u bitini

en: save and quit
et: salvesta ja välju

en: search for keys on a key server
et: otsi võtmeid võtmeserverist

en: searching for "%s" from HKP server %s
et: otsin "%s" HKP serverist %s

en: secret key `%s' not found: %s
et: salajast võtit `%s' ei leitud: %s

en: secret key not available
et: salajane võti ei ole kättesaadav

en: secret key parts are not available
et: salajase võtme komponendid ei ole kättesaadavad

en: select secondary key N
et: vali sekundaarne võti N

en: select user ID N
et: vali kasutaja ID N

en: selected certification digest algorithm is invalid
et: valitud sertifikaadi lühendi algoritm ei ole lubatud

en: selected cipher algorithm is invalid
et: valitud šifri algoritm ei ole lubatud

en: selected digest algorithm is invalid
et: valitud lühendi algoritm ei ole lubatud

en: set all packet, cipher and digest options to OpenPGP behavior
et: kasuta kõikides tegevustes OpenPGP võtmeid

en: set all packet, cipher and digest options to PGP 2.x behavior
et: kasuta kõikide pakettide, šiffrite ja lühendi seadeid PGP 2.x moodis

en: set preference list
et: sea eelistuste nimekiri

en: show fingerprint
et: näita sõrmejälge

en: show photo ID
et: näita foto ID

en: show this help
et: näita seda abiinfot

en: show which keyring a listed key is on
et: näita millisesse võtmehoidlasse näidatud võti kuulub

en: sign a key
et: allkirjasta võti

en: sign a key locally
et: allkirjasta võti lokaalselt

en: sign a key locally and non-revocably
et: allkirjasta võti lokaalselt ja mitte-tühistatavana

en: sign a key non-revocably
et: allkirjasta võti mitte-tühistatavana

en: sign or edit a key
et: allkirjasta või toimeta võtit

en: sign the key
et: allkirjasta võti

en: sign the key locally
et: allkirjasta võti lokaalselt

en: sign the key locally and non-revocably
et: allkirjasta võti lokaalselt ja kehtetuks mitte-tunnistatavana

en: sign the key non-revocably
et: allkirjasta võti kehtetuks mitte-tunnistatavana

en: signature verification suppressed
et: allkirja kontroll jäeti ära

en: signing failed: %s
et: allkirjastamine ebaõnnestus: %s

en: signing:
et: allkirjastan:

en: skipped `%s': %s
et: `%s' jätsin vahele: %s

en: skipped `%s': duplicated
et: `%s' jätsin vahele: duplikaat

en: skipped `%s': this is a PGP generated ElGamal key which is not secure for signatures!
et: jätsin `%s' vahele: see on PGP genereeritud ElGamal võti,
    mis ei ole allkirjades kasutamiseks turvaline!

en: skipped: public key already set
et: jätsin vahele: avalik võti on juba olemas

en: skipped: public key already set as default recipient
et: jätsin vahele: avalik võti on juba vaikimisi saaja

en: skipped: secret key already present
et: jätsin vahele: avalik võti on juba olemas

en: skipping block of type %d
et: jätan bloki tüübiga %d vahele

en: skipping v3 self-signature on user id "%s"
et: jätan kasutaja "%s" v3 iseenda allkirja vahele

en: sorry, can't do this in batch mode
et: vabandust, seda ei saa pakettmoodis teha

en: standalone revocation - use "gpg --import" to apply
et: eraldiseisev tühistus - realiseerimiseks kasutage "gpg --import"

en: standalone signature of class 0x%02x
et: eraldiseisev allkiri klassiga 0x%02x

en: store only
et: ainult salvesta

en: subpacket of type %d has critical bit set
et: alampaketil tüübiga %d on kriitiline bitt seatud

en: success sending to `%s' (status=%u)
et: teate saatmine serverile `%s' õnnestus (olek=%u)

en: system error while calling external program: %s
et: süsteemi viga välise programmi kasutamisel: %s

en: take the keys from this keyring
et: võta võtmed sellest võtmehoidlast

en: textmode
et: tekstimood

en: the IDEA cipher plugin is not present
et: IDEA šifri lisandprogrammi pole

en: the given certification policy URL is invalid
et: antud sertifikaadi poliisi URL on vigane

en: the given signature policy URL is invalid
et: antud allkirja poliisi URL on vigane

en: the signature could not be verified.
    Please remember that the signature file (.sig or .asc)
    should be the first file given on the command line.
et: allkirja ei õnnestu kontrollida.
    Palun pidage meeles, et allkirja fail (.sig või .asc)
    peab olema käsureal esimene fail.

en: the trustdb is corrupted; please run "gpg --fix-trustdb".
et: trustdb on vigane; palun käivitage "gpg --fix-trustdb".

en: there is a secret key for public key "%s"!
et: avaliku võtme "%s" jaoks on salajane võti!

en: this cipher algorithm is deprecated; please use a more standard one!
et: see šifri algoritm ei ole soovitatav; kasutage palun mõnd standardsemat!

en: this may be caused by a missing self-signature
et: see võib olla põhjustatud puuduvast iseenda allkirjast

en: this message may not be usable by %s
et: see teade ei pruugi olla programmiga %s kasutatav

en: this platform requires temp files when calling external programs
et: see platvorm nõuab väliste programmide käivitamiseks ajutiste failide kasutamist

en: throw keyid field of encrypted packets
et: ära lisa krüptimisel võtme id

en: timestamp conflict
et: ajatemplite konflikt

en: toggle
et: lülita

en: toggle between secret and public key listing
et: lülita salajaste või avalike võtmete loendi vahel

en: too many `%c' preferences
et: liiga palju `%c' eelistusi

en: too many entries in pk cache - disabled
et: avalike võtmete puhvris on liiga palju võtmeid - blokeerin

en: trust database error
et: usalduse andmebaasi viga

en: trust record %lu is not of requested type %d
et: usalduse kirje %lu ei oma soovitud tüüpi %d

en: trust record %lu, req type %d: read failed: %s
et: usalduse kirje %lu, päringu tüüp %d: lugemine ebaõnnestus: %s

en: trust record %lu, type %d: write failed: %s
et: usalduse kirje %lu, tüüp %d: kirjutamine ebaõnnestus: %s

en: trustdb rec %lu: lseek failed: %s
et: trustdb kirje %lu: lseek ebaõnnestus: %s

en: trustdb transaction too large
et: trustdb transaktsioon on liiga suur

en: trustdb: lseek failed: %s
et: trustdb: lseek ebaõnnestus: %s

en: trustdb: read failed (n=%d): %s
et: trustdb: lugemine ebaõnnestus (n=%d): %s

en: trustdb: sync failed: %s
et: trustdb: sync ebaõnnestus: %s

en: unable to display photo ID!
et: foto ID ei saa näidata!

en: unable to execute %s "%s": %s
et: ei Õnnestu käivitada %s "%s": %s

en: unable to execute external program
et: välist programmi ei õnnestu käivitada

en: unable to read external program response: %s
et: ei õnnestu lugeda välise programmi vastust: %s

en: unable to set exec-path to %s
et: exec-path väärtuseks ei õnnestu seada %s

en: unable to use the IDEA cipher for all of the keys you are encrypting to.
et: kõikide krüpteeritavate võtmetega ei saa IDEA šiffrit kasutada.

en: unattended trust database update
et: hooldusvaba usalduse andmebaasi uuendamine

en: unexpected armor:
et: ootamatu pakend:

en: unexpected data
et: ootamatud andmed

en: unimplemented cipher algorithm
et: realiseerimata šifri algoritm

en: unimplemented pubkey algorithm
et: realiseerimata avaliku võtme algoritm

en: unknown
et: tundmatu

en: unknown cipher algorithm
et: tundmatu šifri algoritm

en: unknown compress algorithm
et: tundmatu pakkimisalgoritm

en: unknown default recipient `%s'
et: tundmatu vaikimisi saaja `%s'

en: unknown digest algorithm
et: tundmatu lühendi algoritm

en: unknown packet type
et: tundmatu paketi tüüp

en: unknown protection algorithm
et: tundmatu kaitsealgoritm

en: unknown pubkey algorithm
et: tundmatu avaliku võtme algoritm

en: unknown signature class
et: tundmatu allkirja klass

en: unknown version
et: tundmatu versioon

en: unnatural exit of external program
et: väline programm lõpetas erandlikult

en: unsupported URI
et: mittetoetatud URI

en: unusable pubkey algorithm
et: mittekasutatav avaliku võtme algoritm

en: unusable public key
et: mittekasutatav avalik võti

en: unusable secret key
et: mittekasutatav salajane võti

en: update all keys from a keyserver
et: uuenda võtmeid võtmeserverist

en: update failed: %s
et: uuendamine ebaõnnestus: %s

en: update secret failed: %s
et: salajase võtme uuendamine ebaõnnestus: %s

en: update the trust database
et: uuenda usalduse andmebaasi

en: updated preferences
et: uuendatud eelistused

en: usage: gpg [options]
et: kasuta: gpg [võtmed]

en: use as output file
et: kasuta väljundfailina

en: use canonical text mode
et: kasuta kanoonilist tekstimoodi

en: use option "--delete-secret-keys" to delete it first.
et: selle kustutamiseks kasutage võtit "--delete-secret-keys".

en: use the default key as default recipient
et: kasuta vaikimisi saajana vaikimisi võtit

en: use the gpg-agent
et: kasuta gpg-agenti

en: use this user-id to sign or decrypt
et: kasuta seda kasutaja IDd

en: user ID "%s" is already revoked
et: kasutaja ID "%s" on juba tühistatud

en: user ID: "
et: kasutaja ID: "

en: using secondary key %08lX instead of primary key %08lX
et: kasutan sekundaarset võtit %08lX primaarse võtme %08lX asemel

en: verbose
et: ole jutukas

en: verify a signature
et: kontrolli allkirja

en: weak key
et: nõrk võti

en: weak key created - retrying
et: loodi nõrk võti - proovin uuesti

en: weird size for an encrypted session key (%d)
et: veider suurus krüptitud sessiooni võtme jaoks (%d)

en: writing direct signature
et: kirjutan otsese allkirja

en: writing key binding signature
et: kirjutan võtit siduva allkirja

en: writing public key to `%s'
et: kirjutan avaliku võtme faili `%s'

en: writing secret key to `%s'
et: kirjutan salajase võtme faili `%s'

en: writing self signature
et: kirjutan iseenda allkirja

en: writing to `%s'
et: kirjutan faili `%s'

en: writing to stdout
et: kirjutan standardväljundisse

en: wrong secret key used
et: kasutati valet salajast võtit

en: yY
et: jJ

en: yes
et: jah

en: you can only clearsign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
et: PGP 2.x stiilis võtmetega saab avateksti allkirjastada ainult --pgp2 moodis

en: you can only detach-sign with PGP 2.x style keys while in --pgp2 mode
et: PGP 2.x stiilis võtmetega saab eraldi-allkirjastada ainult --pgp2 moodis

en: you can only encrypt to RSA keys of 2048 bits or less in --pgp2 mode
et: RSA võtmeid pikkusega kuni 2048 bitti saab krüpteerida ainult --pgp2 moodis

en: you can only make detached or clear signatures while in --pgp2 mode
et: --pgp2 moodis saate luua ainult eraldiseisvaid või avateksti allkirju

en: you can't sign and encrypt at the same time while in --pgp2 mode
et: --pgp2 moodis ei saa korraga allkirjastada ja krüpteerida

en: you cannot appoint a key as its own designated revoker
et: te ei saa nimetada võtit iseenda määratud tühistajaks

en: you found a bug ... (%s:%d)
et: te leidsite vea ... (%s:%d)

en: you may not use %s while in %s mode
et: %s ei ole moodis %s lubatud.

en: you must use files (and not a pipe) when working with --pgp2 enabled.
et: --pgp2 moodis peate kasutama faile (ja mitte toru).

en: |FD|write status info to this FD
et: |FP|kirjuta olekuinfo sellesse failipidemesse

en: |FILE|load extension module FILE
et: |FAIL|lae laiendusmoodul FAIL

en: |HOST|use this keyserver to lookup keys
et: |HOST|kasuta seda võtmeserverit

en: |KEYID|ultimately trust this key
et: |VÕTMEID|usalda seda võtit täielikult

en: |NAME|encrypt for NAME
et: |NIMI|krüpti NIMEle

en: |NAME|set terminal charset to NAME
et: |NIMI|terminali kooditabel on NIMI

en: |NAME|use NAME as default recipient
et: |NIMI|kasuta NIME vaikimisi saajana

en: |NAME|use NAME as default secret key
et: |NIMI|kasuta NIME vaikimisi salajase võtmena

en: |NAME|use cipher algorithm NAME
et: |NIMI|kasuta šifri algoritmi NIMI

en: |NAME|use cipher algorithm NAME for passphrases
et: |NIMI|kasuta paroolidega šifri algoritmi NIMI

en: |NAME|use message digest algorithm NAME
et: |NIMI|kasuta teatelühendi algoritmi NIMI

en: |NAME|use message digest algorithm NAME for passphrases
et: |NIMI|kasuta paroolidega lühendialgoritmi NIMI

en: |N|set compress level N (0 disables)
et: |N|määra pakkimise tase N (0 blokeerib)

en: |N|use compress algorithm N
et: |N|kasuta pakkimisalgoritmi N

en: |N|use passphrase mode N
et: |N|kasuta parooli moodi N

en: |[file]|make a clear text signature
et: |[fail]|loo avateksti allkiri

en: |[file]|make a signature
et: |[fail]|loo allkiri

en: |[file]|write status info to file
et: |[fail]|kirjuta olekuinfo faili

en: |[files]|decrypt files
et: |[failid]|dekrüpteeri failid

en: |[files]|encrypt files
et: |[failid]|krüpteeri failid

en: |algo [files]|print message digests
et: |algo [failid]|trüki teatelühendid
